Remi v Alkmaarju – Rdeči vragi brez strela v okvir vrat

Liga Europa 3. Okt 201920:50 > 20:53
Bryn Lennon, Getty Images

Nogometaši Manchester Uniteda so na tekmi 2. kroga skupinskega dela evropske lige remizirali z AZ Alkmarjem. Ole Gunnar Solskjaer je tudi tokrat na igrišče poslal povsem premešano enajsterico.

Angleški velikan je tako tudi v drugem krogu zaigral brez tistih, ki največ nastopajo v Premier ligi. Za razliko od tekme z Astano pa tokrat rdeči vragi niso uspeli priti do zmage.

Mlada ekipa Uniteda tokrat ni navdušila in tekmo končalo celo brez strela v okvir vrat. Edino omembe vredno priložnost so si gostje priigrali v 84. minuti, ko je Jesse Lingard iz ugodnega položaja streljal mimo vrat.

AZ je bil na drugi strani precej bližje zmagi. Gostitelji so si med 71. in 77. minuti priigrali tri lepe priložnosti, a je dvakrat odlično reagiral David de Gea, tretjič pa je žoga zletela mimo gola.

United je po dveh tekmah s štirimi točkami na vrhu skupine, prav toliko točk pa ima tudi Partizan, ki je naslednji tekmec angleškega velikana v evropski ligi. Tekma je na sporedu 24. oktobra. AZ zaenkrat z dvema točkama drži tretje mesto v skupini, Astana pa je po porazu s Partizanom (2:1) še vedno brez točk.

Šporar znova med strelci
V zgodnejšem terminu smo videli tudi obračun med Slovanom iz Bratislave in Brage (2:2), kjer je slovenski napadalec Andraž Šporar vnovič potrdil imenitno formo. Ljubljančan je dosegel prvi gol za Slovan, ko je v 45. minuti najprej zapravil 11-metrovko, a nato pospravil odbitek za hrbet domačega vratarja. Nekdanji napadalec Olimpije je v letošnji evropski ligi dosegel že tri gole.