Remi Uniteda, Šporar do prvenca, Ajax padel v Španiji

Liga Europa 20. Feb 202020:50 > 20:52
Raca de Leao

Po začetku izločilnih bojev v ligi prvakov je četrtek postregel s prvimi tekmami šestnajstine finala evropske lige.

Dean Mouhtaropoulos Getty Images

V zgodnejšem terminu je bil na delu Manchester United, ki je gostoval pri Club Bruggu. Tekma se je končala z remijem (1:1), oba gola pa smo videli v prvem polčasu. Za veselje domačih je v 15. minuti poskrbel Emmanuel Dennis, ki je izkoristil podajo vratarja Simona Mignoleta ter kaznoval neodločnost obrambe rdečih vragov. Dennis je za uspešen zaključek lobal vratarja Sergia Romera, ki je stekel z golove črte, da bi preprečil protinapad, a bil v tej nameri neuspešen.

Gostje so izenačili še v prvem polčasu, ko je v 36. minuti zadel Anthony Martial. Francoz bi lahko že v 43. minuti poskrbel za popoln preobrat, a mu je veselje preprečila vratnica.

V drugem delu je bil Brugge bližje zmagi, najlepši priložnosti pa je zapravil Dennis, ki je bil v obeh primerih premalo natančen.

Za slovenske ljubitelje nogometa je bil najbolj zanimiv obračun Sportinga in Bašakšehirja. V dresu lizbonskega velikana je tekmo začel Andraž Šporar, ki je vendarle dočakal prvenec v zelenem. Portugalci so sicer slavili s 3:1, Šporar pa je dosegel drugi gol na tekmi.

Eintracht je doma povsem nadigral Salzburg in si že na prvi tekmi zagotovil napredovanje v naslednji krog. Nemci so slavili s 4:1, junak tekme pa je bil Japonec Daichi Kamada, ki je dosegel hat-trick.

Do zmage v gosteh je prišel Inter, ki je z 2:0 premagal Ludogorec. Debitanski gol za črno-modre je dosegel Christian Eriksen.

Nekdanji vezist Tottenhama je zadel v 71. minuti, ko je bil natančen z roba kazenskega prostora. Z asistenco se je izkazal Romelu Lukaku. Nekaj trenutkov kasneje je prav Belgijec z bele točke dosegel še drugi gol za Inter.

Za presenečenje večera je poskrbel Getafe, ki je doma z 2:0 premagal Ajax, ki je lani igral v polfinalu lige prvakov. Za vodstvo španskega malčka je v 38. minuti poskrbel Deyverson, končni izid pa je v 93. minuti postavil Kenedy.

Za Ajax je to bila ena izmed najslabših tekem v sezoni. Gostje iz Amsterdama v 90 minutah niso niti enkrat sprožili v okvir vrat nasprotnika.

Povratni obračuni so na sporedu prihodnji četrtek.