LE: Basaksehir izločil Šporarjev Sporting

Liga Europa 27. Feb 202020:39 > 21:28
Aitor Alcalde Getty Images Sport

Istanbul Basaksehir je zrežiral preobrat in v Carigradu odpihnil Sporting, za katerega igra Slovenec Andraž Šporar. Turki so zmagali po podaljških.

Sporting je 1. del naloge opravil dobro. Portugalci so v Lizboni slavili z rezultatom 3:1. To je bila tekma, na kateri  je Šporar dosegel prvi zadetek za Sporting.

Danes je bilo razmerje moči nasprotno. Turki so danes Portugalce ugnali z rezultatom 4:1. Basaksehir si je v sodniškem dodatku, z golom Edina Višće v 91. minuti, zagotovil podaljške. Turki so zadetek za napredovanje dosegli v 119. minuti. Kazenski strel je uspešno realiziral Višća, ki je danes tako dvakrat meril v polno.

Za ekipo iz Carigrada sta zadetka dosegla še Škrtel in Aleksić. Pri Sportingu je bil natančen Vietto. Šporar je bil zamenjan v 108. minuti.

Bsaksehir je tako napredoval v osmino finala Lige Europa. Ekipa iz Carigrada se bori tudi za naslov v turški Super ligi.