ŠOK v Londonu: Olympiakos izločil Arsenal

Liga Europa 27. Feb 202023:31 > 23:51
Marc Atkins/Getty Images

Nogometaši Arsenala so senzacionalno izpadli iz Lige Europa. Topničarje je izločil grški Olympiakos.

Nogometaši Arsenala so imeli prednost s prve tekme. Topničarji so v Atenah slavili z 1:0, a kljub prednosti Mikel Arteta ni eksperimentiral in na zelenico Emiratesa poslal najmočnejšo zasedbo.

Olympiakos je v vodstvo prišel v 53. minuti, ko je v polno meril Cisse. Rezultat se do konca rednega dela ni spremenil, zato se je tekma zavlekla v podaljške.

Topničarji so Grke oblegali celo tekmo, a obramba Olympiakosa je dolgo zdržala. Dobro je preigraval Pepe, toda mladi krilni napadalec je bil premalo konkreten. V 113. minuti je Arsenal vendarle našel pot do nasprotnikovih vrat. S škarjicami je Joseja Saja premagal najboljši strelec Arsenala Aubameyang. Gabonec se je zadetka skupaj s soigralci čustveno razveselil, slavje Topničarjev je bilo res pristno. Zdelo se je, da bodo domači slavili, toda …

Gostje iz Grčije  niso rekli zadnje besede. V 119. minuti je po manjši zmedi v domači obrambi zadetek dosegel El-Arabi. Veselje Olympiakosa je bilo še slajše.

Arsenal bi sicer lahko dosegel odločilen zadetek v zadnji sekundi. Aubameyangu se je ponudila prekrasna priložnost, a Gabonec ni reagiral tako kot zna.

Zaradi zadetka več na gostujoči tekmi so v osmino finala napredovali nogometaši Olympiakosa. Slavje bo pestro …