Silva in Kostić popeljala Eintracht v osmino finala LE

Liga Europa 28. Feb 202020:50 > 20:52
Alex Grimm Getty Images

Nogometaši Eintrachta so se uvrstili v osmino finala Lige Evropa, kjer jih pričakuje švicarski Basel.

Tekma med Salzburgom in Eintrachtom bi morala biti odigrana v četrtek toda zaradi nevarnih vremenskih razmer se je odigrala v petek. Dvoboj se je končal brez zmagovalca (2:2) in Eintracht zaradi prepričljive zmage na prvi tekmi (4:1) potuje v osmino finala, kjer jih zdaj čaka švicarski Basel.

Dvakrat na tekmi je Salzburg vodil in dvakrat je Eintracht izenačil. Obakrat je bil strelec za goste Andre Silva in obakrat mu je za zadetek podal Filip Kostić.

V 10. minuti so do vodstva z 1:0 prišli domači po zadetku Andreasa Ulmerja. Za izenačenje je v 30. minuti poskrbel Andre Silva. To je bil tudi rezultat polčasa.

V drugem polčasu so pri Salzburgu v 71. minuti vnovič prišli do prednosti, ko je zadetek dosegel Jerome Onguene. Dobrih 10 minut kasneje pa je za izenačenje in za drugi zadetek na tekmi poskrbel Andre Silva

V osmini finala bo Eintracht na prvi tekmi proti Baslu, ki bo 12. marca v vlogi domačina. Povratna tekma sledil 19. marca.