Handanović z Interjem v finale Evropske lige!

Liga Europa 17. Avg 202020:52 > 22:32
Lars Baron/Getty Images

Sevilla, ki se je včeraj z zmago proti Manchester Unitedu uvrstila v finale lige evropa je dobila nasprotnika. V petek se bodo v finalu pomerili proti Interju, ki je nocoj v drugem polfinalu s 5:0 premagal ukrajinski Šahtar.

Obe ekipi sta že zabeležili uspehe v tem tekmovanju. Inter je slavil že trikrat, pri Šahtarju pa so edini evropski pokal v ligi evropa (takrat Pokal UEFA) osvojili leta 2008. Inter je zadnji evropski finale igral leta 2010, ko je v finalu premagal Bayern, Šahtar pa je leta 2008 v evropskem finalu igral prvič in zadnjič.

Inter je ostal brez domačih lovorik v letošnji sezoni toda Antonio Conte je za razliko od svojih predhodnikov v moštvo prinesel nekaj novega in predvsem boljšega. Nerazzuri so se v evropski finale uvrstili prvič po legendarnem trojčku Mourinha in se bodo za četrti pokal v ligi evropa / UEFA borili prvič po letu 1998.

To je bilo zagotovo Contejevo diplomsko delo na temo taktike v polfinalu evropskega tekmovanja in to šele prvič v njegovi bogati karieri. Žogo je prepustil Brazilcem v dresu ukrajinskega prvaka, vse njihove napake pa hudo kaznoval. Pred prvim zadetkom si nobena izmed ekip ni uspela ustvariti priložnosti – niti za strel. Potem pa je prišla 19. minuta in napaka Pyatova, žoga je prišla do Martineza, ki jo je pospravil v mrežo. Zadetek je bistveno določil potek tekme. Contejeva ekipa se je spretno branila in ni dopustila resnejših groženj. Prav tako pa je čakala napake nasprotnika, da bi jih ogrozili in s tem zapečatili njihovo usodo.

In te napake so dočakali. Tako kot prvi gol so tudi preostali trije padli po grobih napakah obrambe. V 64. minuti ni nihče v kazenskem nasprotniku skočil na žogo, ki jo je podal Brozović, v zadetek pa pretvoril Danilo D’Ambrosio. Pri tretjem in četrtem zadetku pa je obramba Šahtorja dobesedno podala nasprotniku. V 74. minuti je to izkoristil Lautaro Martinez, štiri minute kasneje pa še Romelu Lukaku, ki je dosegel zadetek tudi za končnih 5:0 v 83. minuti.

Na koncu je Interju uspelo slaviti s prepričljivim rezultatom. Na eni strani odlična igra in predvsem izbira taktike, na drugi strani pa razbita ekipa, ki je izgorela v želji po zgodovinskem rezultatu. Inter se bo v tem tekmovanju boril za četrto lovoriko proti ekipi, ki jih ima pet – Sevilli. Tekma bo v petek ob 21. uri v Kolnu.