Jakirović: Coleraine je tipična otoška ekipa

Liga Europa 25. Avg 202010:03 > 10:14
NK Maribor/Grega Wernig

V četrtek bomo na Sportklubu uživali v malem nogometnem maratonu slovenskih klubov v evropskih tekmovanjih. Kot zadnji se bodo ob 20.45 na delo podali Mariborčani, ki Ligo Europa začenjajo brez uradne tekme.

Vijoličasti po odpovedi nedeljske prvenstvene tekme z Aluminijem sezono odpirajo z evropsko tekmo. Moštvo je namesto dvoboja s Kidričani opravilo trening, v mislih pa so trenutno samo igralci zasedbe Coleraine.

Pričakovali smo, da bomo odigrali 3 uradne tekme pred evropskimi kvalifikacijami, nismo pa nobene. Škoda, bili smo pripravljeni na začetek prvenstva in bi nam bila nedeljska tekma zelo koristna v pričakovanju evropske premiere. Toda moramo se prilagoditi in zdaj smo popolnoma osredotočeni na četrtkov velik izziv po nekoliko drugačnem režimu,” za klubsko spletno stran razkriva trener Maribora Sergej Jakirović.

Hrvaški strateg je takoj po odpovedi tekme z Aluminijem odprl mapo z imenom Coleraine FC, ekipa pa bo s temeljitimi analizami dobro pripravljena na prvega evropskega tekmeca v sezoni 2020/21.

Povezano

Ko smo izvedeli, da Aluminija ne bo, sem fantom že predstavil prve informacije. Sledi še analiza ob predvajanju posnetkov. Dobro je, da igramo doma, saj je ob ogledu tekme predkroga Coleraine – La Fiorita bilo opazno, da na njihovem majhnem igrišču, ob vetrovnem vremenu, gostujoče moštvo težje pride do izraza s svojimi prednosti. Coleraine je tipična ekipa otoškega sloga igre, veliko je dvobojev, agresivnosti, igre na telo, s poudarkom na dolgih žogah. Vsakič, ko je mogoče, iščejo z dolgimi podajami napadalca. Tudi vsaka podaja iz avta je kot prosti strel, usmerjena proti kazenskemu prostoru in morali bomo biti zelo previdni. Seveda pa bo največ odvisno od tega, kakšna bo naša predstava.

Pri Mariboru so razkrili, da zaradi poškodbe manjka Gregor Bajde, ki bo odsoten dalj časa, sicer pa Jakirović ne bo imel pretiranih težav pri sestavi začetne postave.

Bajde je moral na operativni poseg, vsaj en mesec ga ne bo z nami, odvisno od okrevanja. Izven delovnega ritma je le še Mutavčić, preostali igralci pa so ob polni obremenitvi v treningu z moštvom. Pripravljeni in z vsemi spoznanji, kaj prinaša četrtkova tekma. Pred nami je le en cilj, napredovanje v evropskih kvalifikacijah. Sistem tekmovanja v letošnji izvedbi omogoča več možnosti za presenečenja, v eni tekmi je vse mogoče, toda naredili bomo vse, da izločimo Severne Irce in se uvrstimo v naslednji krog.

Dvoboj v Ljudskem vrtu je na sporedu v četrtek, ob 20.45. Neposredni prenos boste lahko pospremili na Sportklubu 1.