Mura odpihnila Estonce, v Fazanerijo prihaja Aarhus

Liga Europa 10. Sep 202020:30 > 20:53
Print screen/Youtube

Na zaostali tekmi 1. kroga kvalifikacij za Evropsko ligo so slovenski pokalni prvaki, nogometaši Mure v Budimpešti na stadionu Ferenc Szusza s 4:0 premagali estonski Nomme Kalju. Vsi štirje zadetki so bili doseženi v prvem polčasu. Dvakrat se je med strelce vpisal Žižek, po enkrat pa Kous in Kozar.

Slovenski pokalni prvaki so zmagovalca odločili že po prvem polčasu, skozi celotno srečanje pa so bili občutno boljši nasprotnik. Mrežo “domačinov” je načel Kevin Žižek v 17. minuti. V 27. minuti so imeli nogometaši Mure na voljo enajstmetrovko. Strel z bele točke je izvedel Nino Kouter toda vratar Marko Meerits je njegovo namero prebral in strel ubranil. Do odbitka je prišel Kevin Žižek in poskrbel za vodstvo z 2:0 in svoj drugi gol na tekmi.

Muraši so po tem zadetku potrebovali zgolj 10 minut, da so prednost povišali na 4:0. V 33. minuti so gostje izvedli lepo akcijo po kateri je zadetek dosegel Andrija Filipović, zgolj nekaj trenutkov kasneje pa je vratar Estoncev storil hudo napako po kateri je zadetek dosegel Alen Kozar.

V drugem polčasu je bilo kar se tiče zadetkov mirno. Na koncu je Mura proti vratom nasprotnika sprožila 21 strelov od tega 13 v okvir gola. Na drugi strani pa so Estonci proti vratom Obradovića sprožili šestkrat, od tega zgolj enkrat v okvir.

Estonski klub, ki je bil v vlogi domačina ni zagotovil televizijske produkcije zato si dvoboja žal ni bilo moč ogledati na naši televiziji. Povsem drugače pa bo naslednji teden, ko bo v Fazaneriji 17. septembra gostoval danski Aarhus. Tekma se začne ob 20:15, dvoboj pa si boste lahko v neposrednem prenosu ogledali na Sportklubu. Isti dan naš čaka še dvoboj Olimpije in Zrinjskega, ki je na sporedu ob 18:30 in ravno tako na naši televiziji.