Arsenal remiziral z Benfico, Granada presenetila Napoli

Evropa 19. Feb 20210:44 0 komentarjev
Paolo Bruno/Getty Images

Nogometaši Arsenala so se na prvi tekmi 1/16 finala evropske lige z Benfico razšli z neodločenim izidom 1:1. Presenečenje večera je pripravila Granada, ki je v Španiji z 2:0 premagala Napoli.

Na obračunu orlov in topničarjev smo oba gola videli v drugem polčasu v razmaku dveh minut. Benfica je v 55. minuti povedla prek Pizzija, Arsenalu pa je dobro izhodišče v 57. minuti priigral Bukayo Saka.

Po preobratu v finišu tekme je do zmage v Franciji proti Lillu prišel Ajax. Za Lille je v 72. minuti zadel Timothy Weah, nato pa sta v 87. in 89. minuti navijače Ajaxa razveselila Tadić in Brobbey. Prvi je zadel iz 11-metrovke, drugi pa iz igre.

Granada je do presenetljive zmage proti Napoliju prišla z dvema goloma v 1. polčasu. V 19. minuti je zadel Herrera, v 21. minuti pa Kenedy.

Do rutinske zmage v gosteh je prišel Villarreal, ki je z 2:0 premagal RB Salzburg. Strelca sta bila Alcacer in Nino, prvi pa bi lahko v 29. minuti zadel še iz 11-metrovke.

Vse povratne tekme so na sporedu prihodnji četrtek.