Dinamo končal evropsko sezono, Roma izločila Ajax

Evropa 15. Apr 202123:02 0 komentarjev
AP Photo/Alberto Saiz

Znani so polfinalisti evropske lige. Na povratnih tekmah je od vseh najbolj trpela Roma, ki je doma zdržala vse nalete Ajaxa, v polfinale pa so se uvrstili še Manchester United, Arsenal in Villarreal. Slednji je na drugi tekmi ugnal Dinamo iz Zagreba, ki se tako poslavlja od evropskih tekmovanj.

Do najbolj zanesljive zmage so prišli nogometaši Arsenala, ki so prejšnji teden razočarali. Tokrat so praško Slavijo odpihnili s 4:0, vse pa je bilo odločeno po 24 minutah tekme, ki so jih Londončani zaznamovali s tremi goli. Za zmago topničarjev so poskrbeli Nicolas Pepe (18. minuta), Alexandre Lacazette (21. minuta in 77. minuta) in Bukayo Saka (24. minuta). Čehi so tokrat ostali celo brez strela v okvir gola in po odlični predstavi na prvi tekmi povsem odpovedali.

Roma je doma iztržila remi z Ajaxom (1:1) in se s skupnim izidom 3:2 uvrstila v polfinale. Italijani so tako uspešno nadgradili nekoliko presenetljivo zmago na prvi tekmi. Tokrat so sicer imeli nekaj težav, a na koncu vseeno zdržali vse nalete nizozemskega velikana. Za Ajax je v 49. minuti zadeli Brian Brobbey, Romo pa je v 72. minuti odrešil Edin Džeko, ki je postavil izid tekme. Ajax je sicer v drugem delu v 57. minuto dosegel gol za vodstvo z 2:0, a ga je sodnik po posredovanju VAR-a zaradi prekrška v napadu razveljavil.

Dinamo brez možnosti, Manchester United zanesljiv

Zagrebški Dinamo je imel proti Villarrealu zelo zahtevno nalogo, Španci pa so se na koncu izkazali za pretrd oreh. Po zmagi na prvi tekmi z 1:0 je rumena podmornica tokrat slavila z 2:1. Edini gol za Zagrebčane je v 74. minuti vpisal Mislav Oršić, za Villarreal pa sta bila že v prvem polčasu natančna Paco Alcacer in Gerard Moreno.

Pričakovano zmago je dosegel še Manchester United, ki je doma z 2:0 odpravil Granado. Rdeči vragi so sicer igrali brez Maguierja, Shawa in McTominayja, a vseeno zanesljivo napredovali v polfinale. Granada je nekajkrat pokazala zobe, vendar tudi na drugi tekmi ostala brez doseženega gola proti angleškemu velikanu. Že v 6. minuti tekme je za vodstvo domačih zadel Edinson Cavani, drugi gol pa je padel šele v 90. minuti, ko je lastnega vratarja premagal Jesus Vallejo.

Manchester United se bo v polfinalu srečal z Romo, Arsenal pa čaka Villarreal. Polfinalne tekme so na sporedu 29. aprila in 6. maja.