Epski preobrat Dinama, Mourinho osramočen v Zagrebu

Evropa 18. Mar 202121:31 > 22:01 0 komentarjev
Mourinho Tottenham Dinamo
REUTERS/Antonio Bronic

Pri zagrebškemu Dinamu so ves teden ponavljali, da navkljub zaostanku z 0:2 s prve tekme verjamejo v preobrat proti Tottenhamu. Kot kaže so imeli prav, saj so Londončane na svoji zelenici po podaljšku odpravili s 3:0 in se uvrstili v četrtfinale evropske lige.

Dinamo je med tednom ostal brez trenerja in športnega direktorja Zorana Mamića, a tudi to Zagrebčanov ni zaustavilo. Na Maksimirju so odigrali tekmo življenja in proti slovitemu Tottenhamu najprej nadoknadili dva gola zaostanka s prve tekme, nato pa v 106. minuti proslavili zgodovinski uspeh.

Glavni junak tekme je bil Mislav Oršić, ki je vpisal hat-trick. Natančen je bil v 62., 83. in 106. minuti. Slovenski reprezentant je v igro vstopil pred koncem rednega dela in na zelenici prebil dobrih 30 minut.

Tottenhamov napad povsem odpovedal

Londončani so v Zagrebu odigrali zelo slabo tekmo. V prvem polčasu je šele v 44. minuti zapretil Harry Kane, ki pa je z dobrega položaja nastreljal Livakovića. V drugem polčasu je edino priložnost za spurse v 74. minuti zapravil Lucas, ki je po lepi podaji pred gol sprožil za las mimo leve vratnice.

Tudi v podajšku gostje niso bili izrazito nevarni. Zapretili so samo v 116. minuti, ko je Kane iz ugodnega položaja zelo namučil vratarja Dinama.

Tottenham je dobil bitko posesti (45:55), domači pa so večkrat streljali (21:17) in bili tudi bolj natančni pred vrati tekmeca.

V četrtfinale še Arsenal, Roma in Granada

Na preostalih tekmah v zgodnejšem terminu je Arsenal doma izgubil z Olympiacosom (0:1), a to za topničarje ni bilo usodno. Granada je v gosteh izgubila pri Moldeju (2:1), a vseeno napredovala, napredovala pa je tudi Roma, ki je na drugi tekmi v gosteh z 2:1 premagala Šahtar iz Donecka.