Jose: United je zdaj med favoriti

Liga Europa 9. Dec 202016:00 > 16:25
Pool via REUTERS/Neil Hall

Jose Mourinho, trener Tottenhama meni, da je Manchester United eden glavnih kandidatov za zmago v evropski ligi v kateri nastopa tudi njegova ekipa.

Rdeči vragi so izpadli iz lige prvakov, a jih zdaj čakajo izločilni boji v evropski ligi. Tam bi se lahko srečali tudi s Spursi.

“Vsaka ekipa, ki izpade iz lige prvakov in pride v evropsko ligo je izjemno močna in po kvaliteti običajno ne sodi v ta rang tekmovanja. Takšen je United. Skupina iz katere sta napredovala Paris Saint-Germain in Leipzig je bila izjemno težka. United je vrhunska ekipa in zdaj so eni izmed favoritov za naslov v evropski ligi,” je jasen Mourinho, ki je to tekmovanje leta 2017 osvojil prav z Manchester Unitedom.

Tottenham si je že zagotovil nastop v izločilnih bojih tega tekmovanja. V zadnjem krogu skupinskega dela se bodo v četrtek ob 21. uri pomerili proti belgijskemu Royal Antwerp v neposrednem dvoboju za prvo mesto v skupini J, ki bi prineslo potencialno lažjega nasprotnika.

“V izločilnih bojih se ne bi smeli bati nobenega tekmeca. So pa seveda najboljše ekipe tiste, ki so prve v svojih skupinah. Če se jim bomo lahko izognili bo to za nas velika prednost.”

Klub iz severnega dela Londona v zadnjem obdobju niza odlične rezultate. Prejšnji konec tedna so z 2:0 premagali Arsenal. Strelca sta bila Son in Harry Kane, ki nadaljujeta z izvrstnimi predstavami.

“V vsakem klubu, ki sem ga vodil sem imel odlične napadalce. Razlika je zgolj v tem, da so nekateri to pokazali z doseganjem golov, nekateri drugi pa na drugačen način. To kar počneta Kane in Son je res nekaj posebnega.” je dejal Mourinho.

Kane in Son sta v letošnji sezoni skupaj dosegla 27 golov in zabeležila 18 asistenc. Zaradi tega predstavljata enega najbolj smrtonosnih tandemov v Evropi.