Rdeči vragi razbili Sociedad, Zvezda remizirala z Milanom

Evropa 18. Feb 202120:48 > 21:59 0 komentarjev
Zvezda Milan
Photo by Srdjan Stevanovic/Getty Images

Četrtek je postregel z začetkom izločilnih bojev v evropski ligi. Manchester United je na gostujoči tekmi s 4:0 premagal Real Sociedad, neverjetno pa je bilo na tekmi med AC Milanom in Crveno zvezdo. Beograjčani so z igralcem manj prišli do remija (2:2).

Beograjčani so na tekmi z Milanom dvakrat zaostajali, a se v sodnikovem dodatku dokopali do remija. Italijani so sicer prvič zadeli že v 12. minuti, ko pa je bil gol Hernandeza razveljavljen zaradi igre z roko. Milan je nato povedel v izdihljajih prvega polčasa. Pankov je ugnal lastnega vratarja in poskrbel za vodstvo gostov.

V drugem delu so se gostitelji vrnili že v 52. minuti, ko je 11-metrovko izkoristil Kanga. Veselje domačih ni trajalo dolgo, saj je v 61. minuti zadel Hernandez, nov šok za ekipo Dejana Stankovića pa je sledil v 77. minuti, ko je drugi rumeni karton prejel Rodić. Navkljub temu so se Beograjčani borili do konca in bili za borbo nagrajeni v 93. minuti, ko je zadel rezervist Milan Pankov.

Do visoke zmage so na gostovanju prišli rdeči vragi, ki so si z zmago s 4:0 proti Sociedadu že zagotovili napredovanje. Slednjega bodo samo še potrdili na tekmi na Old Traffordu. Slavia Praga je doma uspešno zaustavila vse napade Leicester Cityja (0:0), z remijem pa sta se razšla tudi Dinamo iz Kijeva in Club Brugge (1:1). Verbiča na žalost ni bilo v kadru Dinama.

Visoko zmago je vpisal še Tottenham, ki je v gosteh z 1:4 premagal Wolfsberger, uspešno pa so v gosteh igrali še Zagrebčani. Dinamo je s 3:2 premagal Krasnodar.