United slavil v Granadi, Slavija remizirala v Londonu

Evropa 8. Apr 202123:09 0 komentarjev
Manchester United
REUTERS/Jon Nazca

Na prvih četrtfinalnih tekmah evropske lige se je Manchester United razveselil zmage v gosteh pri Granadi (0:2), Arsenal pa je doma samo remiziral s Slavijo iz Prage (1:1). Čehi so izenačili v 93. minuti in šokirali Londončane. Roma je v gosteh z 2:1 premagala Ajax, Villarreal pa je bil v Zagrebu z 1:0 boljši od Dinama.

Rdeči vragi so v Granadi prišli do lepe prednosti. V 31. minuti je za vodstvo zadel Marcus Rashford, končni izid pa je v 90. minuti z bele pike postavil Bruno Fernandes.

Granada je bila najbolj nevarna v finišu prvega polčasa, ko je v 41. minuti Yangel Herrera stresel vratnico. Varovanci Oleja Gunnarja Solskjaerja so sicer v glavnem brez težav nadzirali dogajanje na zelenici in si priigrali lepo prednost pred povratno tekmo.

Arsenal v sodnikovem dodatku zapravil minimalno zmago

Topničarji so v Londonu na stadionu Emirates gostili Slavijo iz Prage. Češka ekipa se je izkazala za trdega tekmeca in klonila šele v 86. minuti, ko je bil natančen Nicolas Pepe. Londončani so bili tako izredno blizu zmagi, a je v 93. minuti Angleže šokiral Tomas Holes.

Na preostalih dveh tekmah je Roma z 2:1 v gosteh ugnala Ajax, Dinamo pa je doma klonil proti Villarrealu (0:1)

Povratni obračuni so na sporedu prihodnji četrtek.