Vse vodilne ekipe najboljših 5 evropskih lig v LE

Liga Europa 14. Dec 202016:58 0 komentarjev
Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

V letošnji sezoni so najboljše evropske nogometne lige resnično dramatične. Posredno to potrjuje že dejstvo, da vse vodilne ekipe najboljših petih lig na svetu tekmujejo v drugorazrednem evropskem tekmovanju.

Španski oz. baskovski Real Sociedad, angleški Tottenham, nemški Bayer Leverkusen, italijanski Milan in francoski Lille trenutno vodijo v svojih državnih prvenstvih.

Niti ena od teh ekip pa ni v borbi za naslov v Ligi prvakov. Vsa omenjena moštva so namreč uvrščena v izločilne boje Lige Europa.

Derbi 1. kroga Lige Europa bo nedvomno predstavljal dvoboj med Manchester Unitedom in Sociedadom.

Londonski Tottenham se bo udaril z avstrijskim Wolfsbergerjem, za katerega igra tudi bivši napadalec Celja Dario Vizinger.

Zlatan Ibrahimović in druščina se bodo pomerili s Crveno zvezdo.

Lekarnarji iz Leverkusna bodo igrali proti Young Boysu iz Švice.

Lille pa bo vozovnico za osmino finala Lige Europa lovil proti Ajaxu.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!