Zahović verjame v Čeferina: Upam, da bo prevladal razum

Evropa 20. Apr 20217:54 > 11:00 0 komentarjev
NK Maribor/Facebook

Na burno dogajanje, ki ga je sprožila ustanovitev superlige, se je odzval tudi nekdanji reprezentant in funkcionar pri NK Maribor Zlatko Zahović. Vse skupaj ga je zelo razočaralo, a upa in si tudi želi, da bo predsednik Evropske nogometne zveze (Uefa) Aleksander Čeferin uredil zadevo.

Po ponedeljkovem uradnem rojstvu takoimenovane superlige, tekmovanja, ki ga je ustanovilo 12 najbogatejših evropskih klubov, se je Evropska nogometna zveza (Uefa ) na čelu s predsednik Aleksandrom Čeferinom ostro odzvala. Napovedala je hude sankcije, izključitev klubov iz vseh evropskih tekmovanj, zavzela pa se bo tudi za to, da igralci teh klubov ne bodo smeli igrati za reprezentanco. O vsem dogajanju, ki močno odmeva po Evropi se je odzval tudi Zlatko Zahović.

“Evropa je izgubila ogromno vrednot s to potezo,” je v oddaji 24 UR ZVEČER povedal Zahović. “Potrebno je pogledati kronologijo vseh dogodkov izpred 25 ali 30 let. Se pravi s pravilom Bosman, s sprostitvijo svetovnega ekonomskega tržišča je prišlo do velikih premikov. Tudi sama Uefa je enostavno padla pod ta vpliv, naš predsednik je podedoval vse te probleme, zdaj pa so vsi ti problemi enostavno kot kaže prišli do konca vseh problemov s to superligo,” je dodala 50-letna slovenska nogometna legenda.

Evropski nogomet se je znašel na hudem razpotju, dialog po vsem, kar se je dogajalo, bo težko vzpostaviti, a Zahović verjame, da bo na koncu prevladal razum. “Čeferin je prišel v situacijo, kakršne ne želi. Mislim, da je zdaj ta poteza korak prek rdeče linije. Upam in želim si, da bo prevladal razum, in da se bodo vrnili korak ali dva nazaj, kajti evropske vrednote so v športu in nogometu na zelo visoki ravni. Pomen nogometa je tukaj seveda neizmeren.”

Ali podpirate ustanovitev Superlige?

Da.
Ne.
Me ne zanima.

Created with Survey Maker

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!