Koprčani tretji polfinalisti Pokala Slovenije

Nogomet 28. Apr 202116:51 > 16:55 0 komentarjev
FC Koper
Nogometaši Kopra se borijo za obstanek v PLTS (Foto: Facebook/FCKoper)

Na četrtfinalni tekmi Pokala Slovenije je Koper na gostovanju z 2:0 premagal Dravo in postal tretji polfinalist tega tekmovanja.

Na Ptuju Koprčani drugoligašu niso dovolili presenečenja, čeprav zmaga nikakor ni bila dosežena na lahek način. Prvi zadetek na srečanju je padel v 29. minuti, ko je v polno zadel najboljši strelec Prve lige Nardin Mulahusejnović. Ptujčani so imeli štiri minute kasneje priložnost za izenačenje, saj je sodnik Sagrković po igri z roko v kazenskem prostoru dosodil najstrožjo kazen. Z enajstih metrov je streljal Anton Rogina, vendar je njegov poskus vratar Ivan Vargić (ki je v igro zaradi poškodbe Davida Adama vstopil v 15. minuti) ubranil.

MOJSTROVINA MULAHUSEJNOVIĆA

Koper je zmago in napredovanje v polfinale potrdil v 81. minuti. Drava je vse moči usmerila v napad, takrat pa je v izjemnem samostojnem protinapadu Nardin Mulahusejnović preigral tri branilce in dosegel svoj drugi zadetek na srečanju.

Danes je na sporedu še zadnja tekma četrtfinala med Nafto in Olimpijo (prenos na SK1 ob 17.30). V polfinale so se že uvrstile Domžale, ki so premagale Maribor, ter Celje, ki je bilo boljše od Radomelj.