Lazio s točko proti Bruggeju napreduje v osmino finala

Liga prvakov 8. Dec 202020:05 0 komentarjev
Lazio
Lazio

V zadnjem kolu ligaškega dela Lige prvakov so bile v skupini F vse oči uprte v Rim, kjer sta se na neposrednem dvoboju za drugo vstopnico za izločilne boje pomerila Lazio in Brugge. Tekma se je končala z izidom 2:2, tako da napredujejo Rimljani.

Brugge je za napredovanje v Rimu potreboval zmago, vendar se je srečanje začelo bolje za gostitelje. V 12. minuti je streljal Luis Alberto, žoga pa se je od vratarja Mignoleta odbila naravnost do Joaquina Correa, ki mu ni bilo težko zatresti mreže za 1:0. Brugge je za izenačenje potreboval le tri minute, situacija pa je bila skoraj identična. Tokrat je streljal Lang, Reina je žogo le odbil, v gol pa jo je pospravil Ruud Vormer – 1:1. V 26. minuti je Lourenco napravil prekršek v kazenskem prostoru in sodnik Cakir ni okleval, dosodil je enajstmetrovko. Zanesljivi izvajalec je bil Ciro Immobile in Lazio je znova vodil. Stvari so se za Belgijce dodatno zapletle v 39. minuti, ko je Eduard Sobol dobil drugi rumeni karton in bil izključen.

V drugem polčasu je imel Lazio nekaj lepih priložnosti, da pride do varnega vodstva, vendar so bili njihovi poskusi neuspešni. Proti toku igre pa je v 76. minuti Brugge izenačil. Vormer je podal visoko žogo v kazenski prostor, kjer je bil v skoku najvišji Hans Vanaken in zadel za 2:2. Belgijci so imeli v sodnikovem dodatku zlato priložnost za zmago, vendar je Charles de Ketelaere zatresel prečko. Laziu je bila točka dovolj za drugo mesto v skupini, Brugge pa bo evropsko sezono nadaljeval v Ligi Evropa.

Na drugem srečanje je Borussia Dortmund, ki si je napredovanje zagotovila že pred zadnjim kolom, v gosteh z 2:1 premagala Zenit in tako potrdila prvo mesto v skupini. Odločilni zadetek je 12 minut pred koncem dosegel Witsel.