Lewa že pri 22 golih, Bayern drži razliko

Bundesliga 20. Jan 202122:28 > 22:38 0 komentarjev
Robert Lewandowski

V 17. kolu nemške Bundeslige sta Bayern München in RB Leipzig zabeležila minimalni zmagi, tako da razlika ostaja štiri točke.

Bayern se je na gostovanju v Augsburgu veselil zmage z 1:0, edini zadetek pa je dosegel kdo drug kot Robert Lewandowski. Poljak je v 13. minuti uspešno izvedel enajstmetrovko in tako dosegel že 22. gol sezone.
Vratar Manuel Neuer je 196. v karieri mrežo ohranil nedotaknjeno in tako izenačil rekord Oliverja Kahna.

Red Bull Leipzig je gostil Union Berlin in prav tako zmagal z izidom 1:0. Mož odločitve je bil Emil Forsberg, ki je v igro vstopil v 60. minuti namesto Kevina Kampla, deset minut kasneje pa dosegel edini gol na srečanju.

Na lestvici ima Bayern 39 točk, Leipzig pa 35. Edina ekipa, ki je temu dvojcu blizu, je Bayer Leverkusen (32 točk), ki je v torek premagal četrtouvrščeno Borussio Dortmund z 2:1.