Ajax ni imel sreče, Liverpool odnesel zmago

Liga prvakov 21. Okt 202021:57 > 21:59
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Nogometaši Liverpoola so z minimalno zmago z 1:0 proti Ajaxu v Amsterdamu začeli tekmovanje v Ligi prvakov.

Srečanje evropskih velikanov, ki sta skupaj osvojila deset naslovov evropskih klubskih prvakov, se je v Amsterdamu končalo z minimalno zmago Angležev.

Povezano

Liverpool je začel življenje brez težko poškodovanega Virgila van Dijka, kateremu se je pridružil še drugi srednji branilec Joel Matip, zato je Klopp na sredino obrambe postavil Fabinha in Gomeza.

Že nekaj časa je odsoten tudi vratar Alison, v ekipi ni bilo niti Thiaga Alcantare, ki se je, tako kot van Dijk in Matip, poškodoval na mestnem derbiju proti Evertonu. Svoj debi v Ligi prvakov je doživel najstnik Curtis Jones.

Ajax je znova predstavil nekaj mladih igralcev, ki jih je vodil izkušeni kapetan Dušan Tadić.

Nizozemski prvaki so tekmo začeli bolje in imeli več od igre, vendar v prve pol ure večjih priložnosti ni bilo. Nato pa se je v samo dveh minutah vse postavilo na glavo.

Najprej je v 33. minuti Quincy Promes zapravil izjemno priložnost, ko je njegov strel vratar Adrian ubranil, na nasprotni strani pa je po prodoru Maneja, vendar ne najboljšem zaključnem strelu, žogo nesrečno v lasten gol poslal Nicolas Tagliafico. To je bil jubilejni, 250. zadetek Liverpoola v Ligi prvakov.

Hitro bi bilo lahko 2:0, vendar je Salah v 40. minuti zamudil veliko priložnost.

Štiri minute kasneje je svoje mojstrstvo pokazal Tadić, ki je zvito lobal Adriana, vendar je Fabinho žogo v zadnjem trenutku atraktivno izbil z golove črte.

Ajax je bolje začel tudi drugi polčas. Že v prvi minuti je Klaassen nevarno streljal, vendar ni imel sreče – žoga je zadela vratnico.

Klopp je v 60. minuti izvedel radikalno menjavo, saj je iz igre potegnil vse tri napadalce, Salaha, Firminha in Maneja. Namesto njih so na igrišče prišli Shaqiri, Jota in Minamino.

Do konca srečanja se izid ni spremenil in Redsi so prišli do pomembnih treh točk na gostovanju.

To je bilo sicer prvo gostovanje Liverpoola v Amsterdamu od leta 1966, ko je Ajax zmagal s kar 5:1. Od takrat je proti različnim nizozemskim klubom na gostovanjih odigral 14 tekem in niti enkrat ni izgubil.