Meščani so se sprehodili čez Marseille

Liga prvakov 27. Okt 202021:28 > 21:31
Alex Caparros/Getty Images

V drugem krogu skupine C Lige prvakov sta danes slavila Manchester City, ki je bil boljši od Marseilla in Porto, ki je na svojem Dragau nadigral Olympiacos.

Marseille nadaljuje s serijo slabih rezultatov proti angleškim klubom. Francozi so slavili samo enkrat na 12 tekmah, ki so jih odigrali proti angleškim klubom. Danes so zabeležili 9. poraz.

Pep Guardiola je danes lahko računal na svojega prvega zvezdnika Kevina De Bruyneja. Meščani so igrali v sistemu 4-3-3.

Na drugi strani je nekdanji trener Chelseaja Andre Villas-Boas zaigral v formaciji 5-3-2.

Meščani so v vodstvo prišli v 18. minuti. Po hudi napaki domačih v obrambi je do žoge prišel De Bruyne, ki je lepo zaposlil Ferrana Torresa in slednji je dosegel zadetek. Mladi Španec je dosegel že tretji zadetek za City.

Ferran Torres je priložnost za zadetek, po še eni veliki napaki v domači obrambi, pripravil Zinchenku. Ukrajinec je dobro meril, a zadel vratnico.

V 2. polčasu so domači zaigrali nekoliko bolje. V 55. minutah je Thauvin zadel vratnico, a kljub temu je izgledalo, da je bil vratar Ederson na žogi.

Sinjemodri so dvome o zmagovalcu razblinili v 76. minuti. Po podaji Sterlinga je zadel Gundogan.

5 minut kasneje, se je Sterling strelski zabavi pridružil še sam. Anglež je dosegel zadetek po fantastični podaji De Bruyneja, ki je pred tem uprizoril sijajen prodor.

City ima po dveh krogih 6 točk, Marseille točke še ni osvojil.

Porto je na svojem Dragau pričakal aktualne grške prvake iz Pireja.

V začetni postavi Portugalcev se je znašel nekdanji nogometaš Reala Pepe, ki je zabeležil 100. nastop v Ligi prvakov.

Zmaji so povedli v 11. minuti srečanja. Vodilni zadetel za Porto je dosegel Fabio Vieira, ki je z levico lepo meril proti oddaljenejši vratnici vratarja Joseja Saja.

Za končnih 2:0 je v 85. minuti po podaji Marege zadel Sergio Oliveira.

Porto in Olympiacos imata po dveh odigranih tekmah 3 točke.

Standings provided by SofaScore LiveScore