LP: Rashford ukrotil bike, Barca slavila v Torinu

Liga prvakov 28. Okt 202020:57 > 22:38
Clive Brunskill Getty Images

Na sporedu je bilo zadnjih šest tekem drugega kroga skupinskega dela lige prvakov. Do zmage Manchester United, Sevilla, Borussia Dortmund in Barcelona.

Na Sportklubu ste lahko od 21. ure dalje spremljali obračun skupine H med Manchester Unitedom in Leipzigom. Rdeči vragi so slavili s kar 5:0, trikrat pa se je med strelce vpisal Marcus Rashford.

Mrežo gostov pri katerih je Kevin Kampl igral do 76. minute je načel Mason Greenwood v 21. minuti srečanja. V drugem polčasu pa se je začel šov Marcusa Rashforda, ki je povišal na 2:0 v 74. minuti, zgolj štiri minute kasneje pa je dosegel še drugi zadetek. V 87. minuti je za vodstvo Uniteda s 4:0 gol dosegel Anthony Martial iz enajstmetrovke. V drugi minuti dodatka pa je Marcush Rashford dosegel zadetek za končnih 5:0.

United je po dveh krogih pri 2 zmagah in na vrhu lestvice. Na drugem mestu je PSG, ki je pred tem gosteh premagal Bašakšehir z 2:0. Na tretjem mestu je Leipzig, na zadnjem četrtem pa turški predstavnik.

Standings provided by SofaScore LiveScore

V skupini E je Sevilla na svojem stadionu Ramon Sanchez Pizjuan z minimalnih 1:0 premagala francoski Stade Rennais. Edini zadetek na tekmi je padel v 55. minuti, ko je bil po podaji Acune natančen Luuk de Jong

Sevilla je tako v skupini točkovno izenačena s Chelseajem, ki je na prvem mestu. Krasnodar je na tretjem, Rennes pa na četrtem mestu.

Borussia iz Dortmunda je v skupini F z 2:0 premagala ruski Zenit iz Sankt Peterburga. Tako oba gola sta padla v drugem polčasu. V 78. minuti je enajstmetrovko izkoristil Jadon Sancho, v prvi minuti dodatka pa je zmago potrdil Erling Haaland

Borussia je tako prišla do prvih točk v letošnji sezoni lige prvakov potem, ko so v prvem krogu izgubili proti Laziu, ki pa je nocoj zgolj remiziral proti Club Brugge (1:1).

Valerio Pennicino/Getty Images

V “slovenski” skupini G sta se madžarski Ferencvaroš za katerega je Miha Blažič odigral vseh 90 minut in Dinamo Kijev razšla z neodločenim rezultatom (2:2). Gostje iz Kijeva so po prvem polčasu vodili z 2:0, zadela sta Viktor Tsygankov v 28. minuti iz enajstmetrovke in Carlos De Pena v 41. minuti.

V drugem polčasu so Madžari iskali preobrat oziroma vsaj točko proti ukrajinskemu predstavniku. V 59. minuti je po podaji Zubkova na 1:2 znižal Tokmac Nguen, domači pa so potem do izenačenja prišli v 90. minuti, ko je točko zagotovil Franck Boli

Tako Ferencvaros kot tudi Dinamo Kijev za katerega Benjamin Verbič nocoj ni zaigral sta tako prišla do prve točke v letošnji izvedbi lige prvakov. V skupini G je po dveh krogih vodilna Barcelona, ki je z zadetkoma Dembeleja v prvem in Messija v drugem polčasu z 2:0 premagala Juventus.