Real dobil derbi z Interjem in vnesel mir v hišo!

Liga prvakov 2. Nov 202019:04 > 19:08
Getty Images/Angel Martinez

Nogometaši madridskega Reala so na tekmi 3. kroga Lige prvakov s 3:2 premagali Inter in tako zabeležili prvo zmago v najprestižnejšem klubskem tekmovanju v letošnji sezoni.

V 25. minuti je Achraf Hakimi pozabil, da ni več član Reala. Maročan je Benzemaju, če se malce pošalimo, krasno asistiral in Francoz se je nato znašel sam pred nasprotnikovimi vrati, preigral Handanovića in žogo pospravil v prazen gol.

Nekaj minut kasneje je Kroos podal iz kota in v osrčju kazenskega prostora našel Sergia Ramosa, ki je nebeško skočil in premagal povsem nemočnega Handanovića. Kapetan Reala je dosegel 100. zadetek za beli balet!

Mnogi so mislili, da je tekma odločena, a so se pošteno zmotili. Le 2 minuti kasneje je Barella s peto krasno podal proti Martinezu, katerega je sicer pokrival Varane, a Argentinec je ob njem našel prostor, prišel do strela in premagal Courtoisa.

Italijani so v 68. minuti izenačili. Lautaro Martinez je bil tokrat v vlogi podajalca, pod zadetek se je podpisal Hrvat Ivan Perišić.

Galaktiki se niso zmedli. V 80. minuti sta za zmagoviti zadetek poskrbela zlata rezervista, mlada Brazilca. Vinicius je pokazal izjemno hitrost in lepo prodrl po levi strani, nato pa z levico ostro podal proti rojaku Rodrygu, ki si je žogo lepo zaustavil in potem z močnim strelom razparal mrežo Handanovića.

Galaktiki so tekmo dobili s 3:2 in tako zabeležili prvo zmago v Ligi prvakov v letošnji sezoni.

Real ima pa treh krogih 4 točke in si s Šahtarjem deli 2. mesto. Borussia Monchengladbach ima na prvem mestu točko več, varovanci Conteja pa so se znašli v resnih težavah. Osvojili so namreč le 2 točki.