Ni Messija, ni problema. Barca razbila Dynamo Kijev.

Liga prvakov 24. Nov 202021:22 > 21:25
REUTERS/Valentyn Ogirenko

Barcelona in Juventus sta si dva kroga pred koncem skupinskega dela Lige prvakov zagotovila mesto v izločilnih bojih.

Barcelona je v Kijev prispela zelo oslabljena. Zaradi poškodbe so manjkali Busquets, Pique, Ansu Fati, Sergi Roberto, Umtiti in Araujo. Poleg tega je Koeman Messiju in De Jongu namenil nekaj počitka.

Prevetrena zasedba Kataloncev je v ukrajinski prestolnici prišla do rutinske zmage. Blaugrana je aktualne ukrajinske podprvake premagala kar s 4:0.

V prvem polčasu zadetkov nismo videli, v drugem delu igre pa so Katalonci pohodili stopalko in prestavili v višjo predstavo.

Goste je v 52. minuti, po podaji Braithwaiteja, v vodstvo popeljal Sergino Dest.

Danec je imel danes svoj večer, saj je asistenci dodal še 2 zadetka. Strelski zabavi pa se je pridružil tudi Antoine Griezmann, ki je bil natančen v 92. minuti.

Verbić je sicer odigral vseh 90 minut.

REUTERS/Massimo Pinca

Precej bolj na peto pa je bilo v Torinu, kjer je Juventus gostil Ferencvaros.

Madžari so v 19. minuti povedli. Gol je dosegel Uzuni.

V 35. minuti je Cristiano Ronaldo asistenco Cuadrada pretvoril v zadetek in poskrbel za izenačenje.

Kazalo je že, da si bosta ekipi razdelili točko, kar bi Ferencvarosu v borbi za 3. mesto, ki vodi v Ligo Evropa, prišlo zelo prav, a stara dama je imela drugačne načrte.

Cuadrado je v 92. minuti prispeval še eno asistenco, v polno pa je meril Alvaro Morata.

Barca ima po 4 krogih 12 točk. 3 manj ima Juve na 2. mestu. Obe ekipi sta si napredovanje že zagotovili.

Ferencvaros in Dynamo Kijev imata vsak po točko. Moštvi se bosta udarili za 3. mesto.