Človek ali stroj? 6 golov Haalanda v treh dneh

Liga prvakov 24. Nov 202022:52 > 22:54
REUTERS/Leon Kuegeler

Borussia Dortmund je na Signal Iduni Parku s 3:0 odpravila Club Brugge. Znova je blestel Erling Braut Haaland.

Milijonarji so tekmo 4. kroga Lige prvakov dobili s 3:0. Dvakrat je v polno meril Haaland, med strelce pa se je vpisal tudi Jadon Sancho.

Norvežan je danes dosegel že 16. zadetek v najelitnejšem klubskem tekmovanju.

V soboto je Haaland 4 gole natresel berlinski Herthi tako, da je v roku treh dni dosegel kar 6 zadetkov. Na zadnjih 7 evropskih tekmah pa je skupno dosegel kar 12 zadetkov.

V Rimu je Lazio brez večjih težav premagal Zenit. Italijani so slavili s 3:1. Dva zadetka za ekipo iz “večnega mesta” je prispeval povratnik po okužbi Ciro Immobile, golje dosegel tudi Parolo. Za Ruse je zadel Dzyuba.

V skupini F je Borussia z 9 točkami na 1. mestu. Sledi Lazio, ki ima točko manj. Ti dve ekipi bosta verjetno napredovali v izločilne boje, saj tretjeuvrščeni Club Brugge za Rimljani zaostaja za debele 4 točke. Zenit ima le točko in nima več možnosti za napredovanje.