Koeman: To je Barcelona, ki jo želimo gledati

Liga prvakov 24. Nov 202023:36 > 23:48
REUTERS/Massimo Pinca

Trener Barcelone Ronald Koeman je po torkovi zanesljivi zmagi Barcelone proti Dinamu iz Kijeva sijal od zadovoljstva.

Katalonci so v Kijevu slavili s 4:0 in si že zagotovili mesto v izločilnih bojih lige prvakov. Barca je sicer za to potrebovala samo točko, zato je razumljivo, da je Koeman tekmo odigral brez nekaterih pomembnim igralcev. Lionel Messi je celo ostal doma.

Povezano

Koeman je v primerjavi z derbijem z Atleticom v prvi postavi zamenjal kar sedem igralcev, Kataloncev pa to ni zaustavilo, saj so brez težav zanesljivo premagali gostitelje.

To je Barcelona, ki jo želimo gledati. Fantje so dominirali skozi vseh 90 minut, lahko so ponosni na igro. Morda v prvem polčasu pred golom niso bili dovolj natančni, a sem s celoto vseeno zelo zadovoljen,” je po tekmi povedal Ronald Koeman.

Novinarje je zanimalo, zakaj je Antoine Griezmann ob odsotnosti toliko igralcev, tekmo znova začel na klopi za rezerviste.

Griezmann je bil na klopi zaradi majhne težave s poškodbo. Gre za previdnost in nič drugega. Sicer pa nam je bilo zelo pomembno, da odpočijemo nekatere igralce in da sočasno ponudimo priložnost tistim, ki vsak dan trdo trenirajo, a do danes niso dobili priložnosti za igro. Mladi Mingueza je danes dokazal, da lahko resno računamo nanj,” dodaja Koeman.

Barcelona je trenutno najbolj zanesljiva ekipa v ligi prvakov. Je edina s štirimi zmagami, kar pomeni, da se lahko zdaj mirno osredotoči na tekme v La Ligi, kjer ni niti približno tako prepričljiva kot v Evropi.

Katalonci bodo znova na delu v nedeljo, ko bodo v 11. krogu La Lige gostili Osasuno. Tekmo boste lahko spremljali na Sportklubu.