Iličić tlakoval pot Atalanti do zmage na Anfieldu!

Liga prvakov 25. Nov 202022:46 > 22:49
Reuters / Peter Powell

Nogometaši Atalante so v 4. krogu lige prvakov v skupini D z 2:0 premagali Liverpool. Prvi se je na tekmi med strelce v 60. minuti vpisal Josip Iličić.

Liverpool je na lestvici skupine D še vedno vodilna ekipa z devetimi točkami, Ajax in Atalanta sta pri sedmih, danski prvak Midtjylland pa ostaja pri ničli.

Ekipa Jurgena Kloppa se bo v naslednjem krogu pomerila proti Ajaxu, v zadnjem pa se bodo odpravili na Dansko, Ajax pa se bo v šestem krogu v Amsterdamu sestal z Atalanto. Italijani se bodo v naslednjem krogu srečali z Midtjyllandom.

Atalanta je na Anfieldu do prednosti prišla v 60. minuti potem, ko je po podaji Papa Gomeza sijajno odreagiral Josip Iličić. Le štiri minute kasneje pa so gostje prednost podvojili potem, ko se je med strelce vpisal Robin Gosens. Nemec je ostal sam pred vrati Alissona in ga tudi zanesljivo premagal.

Vse zadetke v Amsterdamu smo videli v drugem polčasu. Dušan Tadić je bil asistent pri dveh, strelca pa sta bila 18-letni Ryan Gravenberch v 47. minuti in dve minuti kasneje še Noussair Mazraoui. David Neres je v 66. minuti povišal na 3:0, zadetek za goste pa je iz enajstmetrovke dosegel Awer Mabil