Monaco s 3:1 šokiral Topničarje, Atletico padel v Leverkusnu

Liga prvakov 25. Feb 201523:10 > 26. Feb 2015 0:22

Nogometaši Arsenala so na prvi tekmi osmine finala Lige prvakov pred domačimi gledalci s 3:1 izgubili proti aktualnemu francoskemu podprvaku Monacu, ki je dobil šele svoj drugi zadetek v letošnji sezoni elitnega evropskega tekmovanja, hkrati pa je dosegel tri zadetke, čeprav so bili s štirimi zadetki po rednem delu sezone najmanj napadalna ekipa v ligi. Gostje so imeli pred tekmo ogromno težav s poškodbami, saj je med drugimi manjkal tudi steber obrambe in kapetan Ricardo Carvalho, vseeno pa so v prvem polčasu zgodaj ustavili vse nalete favorizirane domače ekipe, preden je Geoffrey Kondogbia v 38. minuti nato po hitrem protinapadu sprožil s 25 metrov in s pomočjo branilca Pera Mertesackerja premagal vratarja Davida Ospino. Emirates je onemel, gostje iz kneževine so šli na odmor z minimalno prednostjo 0:1. V drugem polčasu je Arsenal napadel z vsemi topovi, a jih je Monaco hitro, že v 53. minuti, presekal z novim hitrim protinapadom in zadetkom … Alexis Sanchez je v napadu izgubil žogo, Anthony Martial pa je z lepo globinsko žogo zaposlil utekajočega Dimitarja Berbatova, ki je povišal na 0:2. V nadaljevanju tekme so Topničarji na vse načine poizkušali izid izenačiti, najlepšo priložnost za gol sta imela Olivier Giroud in Theo Walcott, a je bil obakrat na mestu gostujoči vratar Danijel Subašić. Domačim se je zaključni nalet obrestoval v 91. minuti, ko je rezervist Alex Oxlade Chamberlain z lepim zadetkom z roba kazenskega prostora, meril je v desni zgornji kot vrat Subašića, znižal na 1:2, so gostje do konca dodatka po hitrem protinapadu zabili še en zadetek … Končnih 1:3 z lepim diagonalnim strelom v levi spodnji kot vrat Ospine s pomočjo vratnice postavil Ferreira Carrasco.

Arsene Wenger se je sploh prvič v svoji karieri srečal s klubom, ki ga je vodil med leti 1987 in 1994 in nase prvič opozoril največje evropske klube. Francoz je z Monacom leta 1994 igral v polfinalu Lige prvakov, deset let pozneje je slednji brez njega zaigral celo v finalu, novo dobro desetletje kasneje pa se ekipi iz kneževine spet nasmiha odmeven evropski dosežek. Na tribunah Emiratov jo je bodril in se vsakega zadetka bučno veselil tudi Princ Albert. Francoski prvoligaš se domov vrača z gromozansko prednostjo, Arsenal bo moral na povratni tekmi 17. marca za napredovanje zabiti vsaj tri zadetke. Zdelo se je, da je po letih razočaranj letos nastopil čas za nov nastop v četrtfinalu, a ima Arsenal zdaj še slabše možnosti pred povratno tekmo, kot jih je imel lani proti Bayernu.

ATLETICO ZASLUŽENO IZGUBIL V LEVERKUSNU

Slabo tekmo so na Bayareni v Leverkusnu odigrali nogometaši Atletica, pri katerem je Slovenec Jan Oblak znova sedel na klopi za rezervne igralce. Domači Lekarnarji so bili v prvem polčasu zelo razpoloženi, dve lepi priložnosti je zapravil branilec Emir Spahić. Enkrat je Bošnjak vratarja Angela Moyaja že premagal, a je žogo na golovi črti izbil Mario Mandžukić. Slednji sicer v napadu, skupaj z Antoinom Griezmannom, ni dobil veliko uporabnih žog. Atleti so si sicer edino omembe vredno priložnost pripravili v sodnikovem podaljšku prvega polčasa, ko je Arda Turan ogrel dlani razpoloženega vratarja Bernda Lena.

Leverkusen je povedel v 57. minuti tekme, ko je zadel Hasan Calhanoglu po podaji Karima Bellarabija, nakar je Diego Simeone odgovoril s prihodom Fernanda Torresa na igrišče … Slednji je četrt ure pred koncem po kotu žogo z glavo celo poslal v mrežo, a je bila ob podaji žoga že za zadnjo črto, zato so sodniki gol razveljavili. Kmalu zatem je bil zaradi prekrška nad Bellarabijem z rdečim kartonom izključen vezist Tiago in evropski podprvaki si do konca tekme niso pripravili nobene omembe vredne priložnosti več.