Buffon: V Berlin ne gremo kot turisti

Liga prvakov 14. Maj 201511:53 > 12:05

Ljubljana – S strani Reala spregledani Alvaro Morata je v polfinalu Lige prvakov zabil dva zadetka in pokopal svoje nekdanje soigralce. Medtem ko bodo galaktiki ostali brez lovorike, ima Morata lepo priložnost, da se z Juventusom dokoplje do trojčka. Ginaluigi Buffon navijačem obljublja, da v Berlin ne odhajajo kot turisti. Finale 6. junija v živo na SK 1!

“Občutki so zelo nenavadni. V Madridu imam ogromno prijateljev. Veliko raje bi zadel proti kateri drugi ekipi, toda takšno je življenje. Zabil sem pomemben zadetek in uvrstili smo se v finale, kjer šteje samo zmaga. Za naš klub je velika čast igrati v Berlinu, občutki proti Barceloni pa bodo seveda povsem drugačni,” je po prvi uvrstitvi Juventusa v finale Lige prvakov po 12 letih dejal prvi junak Alvaro Morata. Španski napadalec se je pred sezono iz Madrida preselil v Torino za 18 milijonov evrov, kar se  je izkazalo za zadetek v polno. Morata je dobil pravo priložnost, Juve pa igralca, ki ga je popeljal v finale najelitnejšega evropskega klubskega tekmovanja.

“Morata postaja vse pomembnejši igralec, ki je zelo napredoval. Ko je bil še v Madridu, je bil premlad, da bi se boril za mesto v ekipi s sijajnimi napadalci, ki jih ima Real. Tudi pri Juventusu je bil na začetku na klopi, sedaj pa je pripravljen, da prevzame glavno vlogo,” je Morato pohvalil tudi Massimiliano Allegri.

Povsem nepričakovano se Juventus, kot tudi Barcelona, v letošnji sezoni lahko dokoplje do trojne krone. Zmago v Serie A so Torinčani že potrdili, pred njimi je še finale italijanskega pokala proti Laziu in za konec še finale Lige prvakov. “Ni potrebno, da se obremenjujemo s tem, naš naslednji cilj je finale pokala. Uvrstili smo se v finale Lige prvakov, kar je samo po sebi velik dosežek, ker smo izločili eno najboljših ekip na svetu. V finalu bo zelo težko proti Barceloni, čeprav se igra samo ena tekma. Ko igrate proti vrhunskim igralcem, kot so Messi, Surez in Neymar, morate sprva najti način, kako jih zaustaviti, nato pa poskušati nekaj odigrati tudi v napadu,” meni Allegri.

Juventus se bo v Berlinu boril za prvi naslov evropskega prvaka po letu 1996. “Izgledalo je kot, da nam je usojeno in vse je bilo tako kot smo se nadejali. V Berlin ne gremo kot turisti, nadaljevali bomo z našo igro. Ponosen sem na ekipo in vse, kar je naredila v letošnji sezoni. Moramo dati vse od sebe, saj v karieri redko dobiš takšno priložnost,” je po uvrstitvi v finale dejal izkušeni vratar Gianluigi Buffon, ki mu v sijajni karieri manjka le še zmaga v Ligi prvakov.

Ancelotti: Rad bi ostalŠtevilne poškodbe, izgubljeni sin in še kaj so razlog Realovega izpada iz polfinala Lige prvakov. Dejstvo je, da kraljevi klub v drugi polovici sezone ni zadovoljil visokih apetitov svojih navijačev. Enajsti naslov evropskega prvaka bo moral še malce počakati, glavno vprašanje pa je, ali bo Carlo Ancelotti po sezoni brez lovorike ostal na klopi Reala. “Težko kaj rečem. Če bodo v klubu zadovoljni, bi lahko ostal. Če niso, bodo sprejeli odločitev. Rad bi ostal tukaj, toda dobro vem, kakšen je nogomet. Klub ima vedno pravico zamenjati trenerja. Z igralci se dobro razumem in vselej sem imel podporo kluba. Svoj čas v Madridu v celoti ocenjujem zelo pozitivno,” pravi osrednji akter zgodbe, zadnjo odločitev bo imel predsednik Florentino Perez, ki se v podobnih primerih ponavadi prej odloči za menjavo kot kaj drugega …

“Dali smo vse od sebe. Zelo smo se trudili, igrali dobro, si ustvarili priložnosti. Ekipi ne morem očitati ničesar, smo razočarani, vendar že gledamo v prihodnost. Bili smo zelo blizu in menim, da so tekmo odločile podrobnosti,” je dodal Don Carlo, v finalu pa v vlogo favorita postavil Barcelono.

Author: Ž. Š., Foto: Getty Images