Stroj za gole Džeko, Roma do zmage v Bakuju

Liga prvakov 27. Sep 201719:45 > 19:46
Getty Images/Paolo Bruno

Nogometaši Rome so v 2. krogu lige prvakov pred nekaj trenutki v gosteh premagali Qarabag (1:2). Roma se je morala v daljnem Azerbajdžanu kar krepko namučiti za zmago, a tri točke odhajajo v Rim. "Volkulja" ima tako zdaj na čelu skupine C 4 točke, Qarabag p je zadnji z gol razliko 1:8.

V tej skupini nastopata še Chelsea in Atletico, ki bosta danes igrala v Madidu. Ekipa Eusebia Di Francesca je v Bakuju začela atomsko in si zmago priigrala praktično v prvih četrt ure.

V sedmi minuti je zadel Kostas Manolas, potem ko je domači vratar žogo slabo “izboksal” iz kazenskega prostor, osem minut kasneje pa je po odlični podaji Stephana El Shaarawija žogo Edin Džeko rojaku Ibrahimu Šehiću spravil “med ušesi”, od prečke pa se je ta odbila v mrežo za 0:2.

Bosansko-hercegovski napadalec je na zadnjih petih tekmah v vseh tekmovanjih zabil kar sedem golov! Qarabag je znižal v 28. minuti prek Brazilca Pedra Henriqueja, a do remija domači vrsti ni uspelo priti.