Drama v Moskvi – Mešanović utišal Otkrytie Areno!

Liga prvakov 21. Nov 201712:50 > 13:22

V Moskvi je za vijoličastimi še zadnje gostovanje v letošnji izvedbi Lige prvakov. Spartaku so po zaslugi zadetka v 92. minuti, spet odščipnili točko. Povsem zaslužen remi!

Mariborčani so v tekočem elitnem klubskem tekmovanju po pravici rečeno zaslužili točko, kajti ruski prvaki se tokrat niso izkazali niti približno tako, kot na domačem srečanju proti Sevilli, ko so zadeli kar petkrat.

Slovenski državni prvaki so celo tekmo odigrali zelo organizirano, popustili le proti koncu tekme, prejeli gol v 82. minuti, potem pa je za navdušenje v štajerskih vrstah v sodnikovem podaljšku z golom poskrbel rezervist Jasmin Mešanović.

Spartak v skupini E ostaja tretji v skupini in si je tako praktično zaprl vrata napredovanja, Mariborčani pa so krepko pomagali Sevilli. Bešiktaš je v skupini G doma remiziral s Portom in si tako že zagotovil napredovanje v osmino finala.

Občutke je težko opisati. Hvala Tava, hvala Vrša in celotna ekipa za omogočanje zadetka. Bi pa ga takoj zamenjal za zmago, danes bi si jo zaslužili,” je po tekmi povedal Mešanović.

Potek srečanja:

Ob polčasu je rezultat 0:0. Prvi so strel proti golu sprožili slovesnki državni prvaki, ko je v protinapad zdrvel Marcos Tavares, imel soigralca na levi in desni, a se vseeno odločil za strel s kakšnih 18 metrov, ki pa je bil preslaboten.

Ruski prvaki so bili podjetnejši, si ustvarili kar nekaj priložnosti, najbližje gola pa bili ob akciji Ze Luisa, ko je Brazilec prodrl po levi strani kazenskega prostora, spremljal ga je Billong. Po dresečem štartu mariborskega branilca je napadalec žogo podal v sredino, Marko Šuler pa jo je tik ob vratnici odbil v kot.

Ob premoru je sledila logična poteza trenerja Mariborčanov, Darka Milanič, ki je zamenjal Blaža Vrhovca. Slednji si je prislužil že rumeni karton in ustno opozorilo, namesto njega pa je v drugem polčasu na zelenici Dare Vršič.

Po prvem delu srečanja ima Spartak žogo v posesti 58 %, 4 strele proti vratom, a nobenega v okvir gola.

Spartak danes nujno potrebuje zmago, če se želi še boriti za napredovanje iz skupinskega dela, saj je v tem trenutku na tretjem mestu, na zadnji tekmi pa jih čaka gostovanje pri Liverpoolu. Maribor za Spartakom zaostaja za štiri točke, v primeru presenečenja bi se lahko borili za tretje mesto, ki vodi v Ligo Europa.

V drugi polčas so slovenski državni prvaki krenili odlično. Marwan Kabha je priigral prekršek kakšnih 25 metrov od gola. Prosti strel je izvedel Vršič, ki je v srce kazenskega prostora poslal zavito žogo. Proti golu jo je usmeril Šuler in zadel vratnico!

Vršič je krepko poživil igro in kmalu so vijoličasti izvedli še en protinapad, po katerem pa je bil Korošec preveč sebičen. Namesto da bi žogo poslal levo in Mitji Vilerju omogočil strel z levo, je streljal v obrambni zid branilcev.

V drugem polčasu je igra postala precej bolj zanimiva. Rusi zadaj puščajo ogromno prostora, kar je lepa priložnost za štajerske protinapade. V 61. minuti je z roba kazenskega prostora pomeril Fernando, vendar samo ogrel Handanovića.

V 65. ni dosti manjkalo, pa bi Maribor vodil, žogo je v kazenski prostor z desne dobil Tavares, se okroglega usnja znebil prepozno, tako da Damjan Bohar ni imel dovolj časa za strel.

V 70. minuti je Billong s pravočasnim posredovanjem preprečil, da bi Lorenzo Melgarejo prišel do soočenja s Handanovićem.

Napadi Spartaka so se proti koncu srečanja kar vrstili. V 77. minuti je Ze Luis kot na pladnju prejel predložek z desne. Sledil je udarec z glavo, ki je odšel za kakšen meter desno od vratnice.

Pet minut kasneje se je Brazilec po podaji Melgareja v kazenskem prostoru precej bolje znašel. V padcu je žogo sicer slabo zadel, a ravno toliko, da se je ta skotalila mimo mariborskega čuvaja mreže.

Sledila je še zadnja menjava pri Mariboru – namesto Boharja prihaja na zelenico Jasmin Mešanović. Bosanski napadalec se je v sodnikovem podaljšku po krasni dvojni podaji Tavaresa in Vršiča znašel sam pred golom, vratar je kril Tavaresa, zato je Mešanović žogo le še potisnil v prazno mrežo. Maribor bi lahko celo zmagal, a je Pihler v naletu streljal čez gol.