Heynckes: Če želimo osvojiti ligo prvakov…

Martin Rose, Getty Images

Trener Bayerna iz Münchna Jupp Heynckes kljub zmagi svoje ekipe ni bil najbolj zadovoljen s predstavo svojih varovancev v Andaluziji. Bavarci so Sevillo premagali z 2:1.

Sevilla je povedla v 32. minuti, a prednost zadržala vsega pet minut. Bayern je do izenačenja prišel po avtogolu Keylorja Navasa.

Prevečkrat smo izgubili žogo, ob tem pa smo slabo stali na sredini igrišča. To je Sevilli omogočalo, da si je ustvarjala priložnosti. V drugem polčasu smo se izboljšali in na koncu zasluženo slavili,” je po tekmi povedal Jupp Heynckes in dodal:

Za naše psihološko stanje je bilo hitro izenačenje zelo pomembno, a moramo priznati, da smo do gola prišli z malo sreče. Če si želimo osvojiti ligo prvakov, moramo biti še boljši.

S svojim trenerjem se je strinjal tudi branilec bavarskega velikana Mats Hummels, ki ga je prav tako razočarala igra v prvem polčasu.

Če bi nam kdo pred tekmo ponudil tak rezultat, bi ga rade volje sprejeli. Kljub temu pa moramo priznati, da nismo bili dobri vseh 90 minut. Sevilla je bila v prvem polčasu boljši nasprotnik in imela tudi priložnost za drugi zadetek. Zavedamo se, da moramo napredovati še v številnih stvareh. O tem se bomo še veliko pogovarjali,” je po tekmi priznal Hummels.

Povratni obračun v Münchnu je na sporedu 11. aprila.