"Lastnik Liverpoola mislil, da je Salaha preplačal"

Liga prvakov 24. Apr 201816:52 > 17:23
Paolo Bruno, Getty Images Sport

Predsednik Rome, James Pallotta, je pred današnjo tekmo polfinala lige prvakov z Liverpoolom, spregovoril za televizijsko postajo ESPN. Tema pogovora je bil predvsem prestop Mohameda Salaha iz Rima v Liverpool.

Salah je lani v Liverpool prestopil za 42 milijonov evrov, verjetno pa tedaj na Otoku niso niti približno slutili, da bo imel “Mo” tako izvrstno sezono. Napadalec redsov je v 46 tekmah dosegel kar 41 zadetkov in še 13-krat podal.

Ko sta se Liverpool in Roma poleti dogovarjala glede številk okoli prestopa, je bil lastnik angleškega kluba, John W. Henry, prepričan, da je dogovorjena cena previsoka. “Bal se je, negodoval. ‘Ali sem ga preplačal? Mislim, da smo ga preplačali’. Jaz pa sem mu potem dejal – Peljem te na kosilo!“se spominja Pallota.

Predsednik “volkulje” je dejal, da je Liverpoolu uspel fantastičen posel, a njegov klub takrat ni imel druge izbire, saj je imel tedaj Salah le še eno leto do konca pogodbe, tako da je obstajala nevarnost za to, da odide brez odškodnine.

“Ko pogledamo sedaj, lahko vidite, da je bila to izvrstna pogodba. Športni direktor Monci je prišel v klub, ko je Salah želel oditi. Ostalo mu je le še eno leto, tako da letos zanj ne bi dobili nič. Želel se je vrniti v premiership in se tam dokazati, kar mu je več kot samo uspelo,” je dodal Pallotta.

Laurence Griffiths, Getty Images Sport