V Ligi prvakov tudi Verbič in Stojanović

Liga prvakov 25. Avg 201611:01 > 11:06

V sredo smo dobili še zadnjo peterico udeležencev Lige prvakov. Letos bomo imeli močno zasedbo med evropsko klubsko nogometno elito tudi Slovenci, saj bo v najelitnejšem klubskem tekmovanju na stari celini nastopalo kar šest naših nogometašev: Oblak, Kampl, Verbič, Stojanović, Šporar in Jug.

Kot zadnja sta si nastop v Ligi prvakov zagotovila Benjamin Verbič in Petar Stojanović. Prvi je s Kobehavnom izločil Apoel, potem ko so Danci odločilni zadetek zabili v 86. minuti. Slovenski reprezentant je bil na igrišču do 88. minute. Po še nekoliko bolj dramatičnem scenariju so se v skupinski del prebili Stoajnović in soigralci pri zagrebškem Dinamu. Hrvaški prvaki so bili vse do 87. minute v izgubljenem položaju, saj je Salzburg že od 22. minute z zadetkom Lazara vodil z 1:0. Tri minute pred koncem rednega dela je Dinamo prek Fernandesa tudi s pomočjo sreče le uspel izenačiti in izsiliti podaljške. Povsem šokirani Salzburžani so nov šok doživeli v 95. minuti, ko je Soudani še enkrat zatresel mrežo in Dinamo znova popeljal med najboljše evropske ekipe. Salzburg je tako še devetič zapored ostal pred vrati raja. Velja pa omeniti, da so sodniki pri vodstvu Avstrijcev z 1:0 spregledali očitno enajstmetrovko v njihovo korist.

Ob Verbiću in Stojanoviću bomo Slovenci letos v Ligi prvakov še nekoliko podrobnejše spremljali nastopa Atletica, Bayerja, Basla in Sportinga. Razlogi se seveda skrivajo v Janu Oblaku, Kevinu Kamplu, Andražu Šporarju in Ažbetu Jugu. Medtem ko bosta prva dva brez dvoma med ključnimi možmi svojih moštev, bosta Šporar in Jug bržkone obsojena na obrobni vlogi.

Skupine Lige prvakov bodo izžrebali v četrtek ob 18:00 v Monte Carlu, ko bodo tudi razglasili najboljšega nogometaša v Evropi. V finalnem izboru so ostali Antoine Griezmann, Gareth Bale in Cristiano Ronaldo, ki je tudi prvi favorit za zmago.