Leicester gosti Porto, Verbič pa Club Brugge

Liga prvakov 27. Sep 201612:08 > 12:11
Getty Images

Leicester angleškega prvenstva ni začel po načrtih, zato pa veliko bolje igra v Ligi prvakov, kjer ga nocoj čaka prvi domači obračun proti Portu (ob 20:30 v živo na SK 3). Benjamin Verbič s Kobenhavnom doma pričakuje Club Brugge (ob 20:30 v živo na SK 6).

Leicester je v prvih šestih krogih Premierlige doživel že tri poraze. Toliko kot v lanski celotni šampionski sezoni in vse bolj postaja jasno, da bo zelo težko ubranil naslov. Claudio Ranieri ima največje težave v obrambi, a je kljub temu odločen, da tudi proti Portu nadgradi uvodno zmago proti Club Bruggeju. “Spoštujemo Porto, saj so v evropskih tekmovanjih veliko izkušenejši od nas, radi se nadigravajo in so v vlogi gostov celo nevarnejši. O Portu sem se pogovarjal tudi s svojim napadalcem Slimanijem, ki jih odlično pozna in jim je v dresu Sportinga redno zabijal gole. Pričakujem odprto tekmo z obeh strani,” meni Ranieri.

Porto v 1. krogu ni uspel zlomiti Kobenhavna in bo tokrat lovil vse tri točke, saj bi se v primeru poraza že lahko znašel v velikih težavah. “Ko igraš proti prvaku Anglije, je jasno, kako težka naloga te čaka. Oni bodo poskušali vsiliti hiter ritem in agresivno igro. Moramo biti pripravljeni iz sebe izvleči maksimum, da bi ostali na nogah oziroma prišli do pozitivnega rezultata,” je dejal trener Porta Nuno Espirito Santo.

Na drugi tekmi skupine G Kobenhavn z BenjaminomVerbičem doma pričakuje ClubBrugge. Danci so že pozabili, kaj pomeni izgubiti in bodo tudi nocoj lovili vse tri točke. Belgijci so na drugi strani po porazu z Leicestrom doma nanizali tri zaporedne zmage, kar napoveduje izjemno srečanje, ki si ga od 20:30 naprej v živo oglejte na SK 6.

Liga prvakov, skupina G, 2. krog:

Ob 20:30 v živo na SK 3:
Leicester – Porto