PSV do zmage, brez golov na Marakani in remi v Lizboni

Liga prvakov 21. Avg 201819:48 > 22:52
FK Crvena zvezda

Na prvih treh tekmah play-offa za ligo prvakov smo videli dva remija ter zmago PSV Eindhovna v gosteh pri BATE Borisovu s 3:2. Na prazni Marakani zadetkov ni bilo.

Crvena zvezda, ki po dolgih letih znova lovi Ligo prvakov je na domačem stadionu brez gledalcev remizirala brez golov proti avstrijskemu Salzburgu, ki si prav tako po odličnih nastopih v lanski sezoni želi narediti stopničko višje in se uvrstiti v Ligo prvakov.

Bojan Marinković

Gledalci so prav tako remi videli v Lizboni, kjer je pri Benfici gostoval PAOK. Grki so se sicer v sodniškem podaljšku prvega polčasa znađli v zaostanku, saj je Pizzi uspešno izvedel enajstmetrovko. Gostom je v drugem polčasu izjemno pomemben zadetek v gosteh in remi prinesel Egipčan Amr Warda.

Z eno nogo pa si je skupinski del že zagotovil PSV, ki se iz Belorusije vrača z zmago s 3:2. Prvo so povedli domači, ko je za BATE zadel Jasse Tuominen. Pred koncem polčasa je iz bele točke izenačil Gaston Pereiro. Preobrat je Nizozemcem uspel, ko je v 61. minuti zabil Hirving Lozano. In, ko se je že zdelo, da je tekma končana je za domače udaril veteran Aljaksandr Hleb. Vendar kaj, ko veselje domačih ni trajalo dolgo, saj je že v naslednjem napadu PSV vodil, ko je zadel Donyell Malen in poskrbel za končni rezultat 2:3 ter mirno pot PSV nazaj domov.