Prosinečki: "Zvezda je vulkan, ki se je prebudil"

EuroFootball, Getty Images

Zgodovinska uvrstitev Crvene Zvezde v Ligo prvakov ni pustila ravnodušnega nobenega 'Zvezdaša', niti nekdanjega nogometaša in trenerja rdeče-belih Roberta Prosinečkega.

“Zvezda je vulkan, ki se je prebudil! To je velik uspeh in nikakor ni slučaj, saj so v klubu že nekaj časa dobro delali. Srečo so imeli v Salzburgu, a kako lahko gre v življenju in nogometu brez nje… Ne samo, da je Zvezda v lanski sezoni nastopala v Ligi Evropa, ampak se je tudi uvrstila v šestnajstino finala. Zdaj je to nadgradila z uvrstitvijo v Ligo prvakov, to je pomembno za sloves in finance kluba.”

Selektor Bosne in Hercegovine meni, da je normalno, kako so navijači evforični ob takem uspehu.

“Evforija je očitna in logična. Klub kot je Crvena zvezda si zasluži biti udeleženec Lige prvakov. Tudi zaradi navijačev, ne dvomim, da bodo ustvarili spektakularno vzdrušje.”

Prosinečki še vedno ne ve, če si bo lahko ogledal prvo tekmo Crvene zvezde v Ligi prvakov, ko pričakujejo Napoli 18.9.

“Veliko opravkov imam z reprezentanco Bosne in Hercegovine, precej sem vezan na to. V tem trenutku še ne vem, če si bom lahko ogledal tekmo v živo, a možno je.”