Bijolov CSKA šokiral Real, Bayern in United brez zmage

Liga prvakov 2. Okt 201820:04 > 22:59

Torkove tekme 2. kroga skupinskega dela lige prvakov so se zaključile z nekaj presenetljivimi rezultati. Aktualni evropski prvaki so v gosteh proti CSKA-ju izgubili z 1:0, Manchester United in Bayern iz Münchna pa pred svojimi navijači znova nista prišla do zmag.

Za šok večera je poskrbel moskovski CSKA, pri katerem se je v začetni postavi pričakovano znašel Jaka Bijol. Rusi so že v 2. minuti izkoristili napako Tonija Kroosa, ki je žogo podaril hrvaškemu reprezentantu Nikoli Vlašiću, slednji pa je ugnal Keylorja NavasaKraljevi klub je do konca polčasa dominiral in skušal priti do izenačenja, a bil v zaključkih premalo natančen. Nekajkrat se je s posredovanji izkazal tudi zimzeleni Igor Akinfejev, Casemiro pa je med naleti zadel tudi vratnico.

V drugem polčasu so Madridčani silovito pritisnili in si priigrali veliko priložnosti. Najbližje izenačenju so sicer bili šele v 90. minuti, ko je Mariano Diaz stresel okvir gola. CSKA je do konca ohranil svojo mrežo nedotaknjeno, tekmo končal celo brez izključenega Akinfejeva in svojim navijačem pripravil sanjski večer.

Kot zanimivost lahko dodamo, da je Real pred 20 leti prav na stadionu Lužniki zadnjič izgubil v 2. krogu skupinskega dela lige prvakov. Takrat je špansko ekipo ugnal Spartak.

Rdeči vragi so tako še na četrti tekmi ostali brez zmage, kar pomeni, da bo pritisk na Joseja Mourinha tudi v preostanku tedna visok. Po zmagi na prvi tekmi proti švicarski zasedbi Young Boys, je Valencia na Old Traffordu ohranila nedotaknjeno mrežo in prišla do pomembne točke.

Statistika po obračunu je sicer povsem na strani Manchester Uniteda, ki pa svojih priložnosti ni izkoristil. Prav vse nevarne situacije smo videli v drugem polčasu, ko so najprej preko Goncala Guedesa zapretili gostje. V 53. minuti je obramba netopirjev v zadnjem trenutku blokirala poskus Paula Pogbaja, ki je v 62. minuti navdušil še s prostim strelom. Z noro obrambo se je izkazal vratar Valencie Neto.

V 67. minuti so še zadnjič na tekmi zapretili gostje. V kazenskem prostoru je do odbite žoge prišel Michy Batshuayi, ki pa ni izkoristil darila in žogo poslal čez gol. Do konca obračuna sta za domače zapretila še Marcus Rashford in Romelu Lukaku, a sta bila nenatančna.

Ob Realu in Unitedu je navijače razočaral še münchenski Bayern, ki je na Allianz Areni le remiziral z Ajaxom. Bavarci so sicer v 4. minuti povedli z golom Matsa Hummelsa, gostje pa so izenačili v 22. minuti, ko je podajo Dušana Tadića vnovčil Noussair Mazraoui. Bayern je tako po remiju in porazu v Bundesligi brez zmage ostal še v ligi prvakov.

Roma je v Rimu s 5:0 ugnala Viktorio Plzen, s hat-trickom pa se je izkazal Edin Džeko. Do prve letošnje zmage med evropsko elito je v Atenah prišla Benfica, ki je s 3:2 ugnala AEK.