Po stopinjah očeta: Kluivert z dvema rekordoma v večeru

Liga prvakov 3. Okt 20182:49 > 2:55
Paolo Bruno Getty Images Sport

Patricka Kluiverta se spomnimo kot najmlajšega strelca v finalu Lige prvakov, po njegovih stopinjah pa zdaj hodi tudi njegov sin Justin, ki je v dresu Rome sinoči podrl kar dva rekorda.

Mladi nizozemski nogometaš in sin legendarnega Patricka Kluiverta je v dresu Rome sinoči dosegel zadetek ob prepričljivi zmagi igralcev iz večnega mesta proti Viktoriji iz Plzna s 5:0, na ta način pa se je tudi vpisal v zgodovino svojega kluba, pa tudi nizozemskega nogometa.

Povezano

Z 19 leti in 150 dnevi starosti, je Justin Kluivert postal najmlajši nogometaš v zgodovini kluba AS Roma, ki je dosegel zadetek v Ligi prvakov, tekmovanju, ki v tem formatu obstaja od leta 1992.

Obenem je nizozemski mladenič postal tudi najmlajši nizozemski nogometaš, ki je dosegel zadetek v Ligi prvakov in to v dresu tujega kluba. Do tega trenutka je rekord držal Ola John, ki je leta 2012 v dresu Benfice dosegel zadetek v tem tekmovanju, takrat pa je štel nekaj dni več kot 20 let.

Še več, za Justina Kluiverta je to nasploh prvi zadetek za rismki klub od njegovega prestopa iz Ajaxa.