V Bruggu in Eindhovnu brez zmagovalca, Lloris pordečel

Liga prvakov 24. Okt 201820:41 > 21:03
Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Na prvih sredinih tekmah 3. kroga skupinskega dela lige prvakov smo videli dva remija.

Club Brugge in Monaco sta se na tekmi v skupini A v Belgiji razšla z 1:1, obračun v skupini B med PSV-jem in Tottenhamom pa se je končal z 2:2.

Monaco, ki ga je med reprezentančnim premorom prevzel Thierry Henry, je v Bruggu povedel v 32. minuti, ko je zadel Moussa Syla. 18-letnik bi lahko v 38. minuti povišal na 2:0, a je takrat zgrešil prazna vrata, čez dobro minuto pa je na drugi strani za izenačenje poskrbel Brazilec Wesley. Prvi polčas je zaznamovala tudi poškodba Stevana Jovetića, ki je zelenico zaradi poškodbe stegenske mišice zapustil že v 12. minuti. V nadaljevanju so bili gostitelji podjetnejši, a niso izkoristili svojih priložnosti. Tako za ene kot za druge je to bila prva točka v letošnji ligi prvakov.

V Eindhovnu so do prve točke v ligi prvako prišli tudi nogometaši Tottenhama. Gostitelji so sicer v 30. minuti povedli. Huga Llorisa je ugnal Hirving Lozano. Gostje so z zadetkom Lucasa Moure izenačili v 39. minuti, v drugem polčasu pa z zadetkom Harryja Kana prišli tudi do popolnega preobrata. Varovanci Mauricia Pochettina sicer prednosti niso zadržali do konca obračuna. V 79. minuti je rdeči karton prejel vratar gosto Lloris, ki je s prekrškom izven kazenskega prostora zaustavil Lozana. Točko domačim je v 87. minuti pristreljal Luuk de Jong.