Guardiola je 'fan' VAR-a

Liga prvakov 21. Feb 201915:52 > 15:55
Clive Brunskill/Getty Images

Menedžer Manchester Cityja Pep Guardiola je povedal, da je ''fan VAR-a'', kljub temu da je le-ta pripomogel k dvema enajstmetrovkama in rdečemu kartonu v škodo njegove ekipe na tekmi osmine finale Lige prvakov proti Schalkeju.

Alex Livesey/Getty Images

Nebil Bentaleb je dvakrat zadel iz 11 metrov v prvem polčasu, a City je situacijo proti Schalkeju v gosteh popravil na zmago s 3:2.

”Bila je enajstmetrovka. In druga tudi,” je priznal Guardiola. ”In prepovedan položaj je tudi bil. Rdeči karton pa je rdeči karton.”

”Zaupam VAR-u. Včasih imam argumente proti, a ne tokrat. V obeh primerih je bila enajstmetrovka.”

Do prve je prišlo po igranju z roko Nicolasa Otamendija – VAR je spremenil sodnikovo odločitev. Druga je bila dosojena zaradi prekrška Fernandinha nad Salifom Sanejem – kar je video sodnik potrdil.

Otamendi je predčasno zaključil tekmo, ko je prejel drugi rumeni karton, prvega pa ob igranju z roko, s čimer je nasprotnikom ‘podaril’ prvo enajstmetrovko. Rumeni kartoni se ne razčiščujejo z VAR-om.

Leroy Sane in Raheem Sterling sta zadela v zadnjih petih minutah in Cityju zagotovila zmago v Nemčiji, Sergio Aguero pa je prvi zadetek Meščanov dosegel že zgodaj.

VAR se v Ligi prvakom od izločilnih bojev dalje uporablja prvič in že na prvih tekmah je dvignil kar nekaj prahu. Manchester City ob nekaj odločitvah VAR-a njim v škodo ni preveč skakal v zrak, konec koncev so slavili. Več bi najbrž imeli za povedati v taboru Atletica Madrida, ko je sodnik po ogledu video posnetka razveljavil prvi gol Colchonerosov proti Juventusu, ko je proti bivšemu klubu zadel Alvaro Morata. VAR-je pokazal na prekršek v napadu, a … To lahko vsak interpretira po svoje.