SK1 ob 20:30: Bayern pot iz minikrize išče proti PSVju

Liga prvakov 19. Okt 201612:27 > 12:44
Getty Image

Tekme 3. kroga v skupinskem delu Lige prvakov se nadaljujejo s sredinim večerom, ki prinaša nekaj izjemno zanimivih dvobojev. Derbi večera bo na Camp Nouu, kamor prihaja Manchester City, izjemno zanimivo pa bo tudi v Münchnu, kjer bo Bayern poizkušal premostiti minikrizo proti PSVju iz Edinhoveena.

Gett Images/ Laurence Griffiths

Novi trener Bayerna Carlo Ancelotti je dobil prvih osem tekem v vseh tekmovanjih, potem pa nanizal tri tekme zapored brez zmage. Bavarci so dvakrat zapored remizirali v državnem prvenstvu (proti Kölnu 1:1 in Eintrachtu 2:2), vmes so izgubili še svojo prvo tekmo v Ligi prvakov na gostovanju proti Atleticu (1:0). Bayern je v zadjih letih sam sebi postavil tako visoke standarde, da mediji pišejo o prvi rezultatski krizi pod taktirko novega trenerja. Kot je razkril branilec Mats Hummels, je Italijan med polčasom tekme v Frankfurtu prvič resno povzdignil glas nad svojimi novimi varovanci in jim dal jasno vedeti, da ni zadovoljen z njihovim odnosom na igrišču.

Serijski nemški prvak ima sicer po dveh krogih v skupini D tri točke, saj je v uvodnem krogu s 5:0 odpravil Rostov, PSV pa je pri eni sami točki. Varovance Phillipa Cocuja čaka izjemno zahtevna naloga, saj Bayerna doma v preteklosti ni premagal še prav noben nizozemski klub. Bavarci so proti sosedom osemkrat zmagali in dvakrat remizirali. Eindhoveenu nasploh ne gre na nemških gostovanjih, saj je na zadnjih 13 tekmah kar desetkrat izgubil, svojo edino zmago v gosteh pa dosegel proti Eintrachtu iz Braunsschweiga, leta 1977 v prvem krogu pokala UEFA (1:2).

Getty Image

Nocojšnja tekmeca se med seboj srečata prvič po sezoni 1999/2000, ko sta igrala v skupinskem delu Lige prvakov, obakrat se je srečanje končalo z domačo zmago (2:1). Na povratni tekmi v Eindhoveenu sta za domače zadela Luc Nilis in Ruud van Nistelrooy, Münchenčani pa so po izključitvi Jensa Jeremiesa tekmo končali samo z desetimi nogometaši. PSV je sicer pred tem dvakrat izpadel proti Bayernu, najprej leta 1986 v prvem krogu Pokala državnih prvakov s skupnim izidom 2:0, drugič v četrtfinalu istega tekmovanja leta 1990.

PSV je bil evropski prvak leta 1988, ko je na nemških tleh, v finalu v Stuttgartu pod taktirko Guusa Hiddinka premagal Benfico. Zdajšnji trener Phillip Cocu je dres PSVja sicer nosil pozneje, med leti 1995 in 1998 ter še enkrat med leti 2004 in 2007, kot trener je z Eindhoveenom zmagal v zadnjih dveh sezonah domače Eredivisie. Cocu pa ima težave na gostovanjih v evropskih tekmovanjih, saj lani v gosteh ni zmagal, ga je pa iz tekmovanja Atletico Madrid izločil šele po enajstmetrovkah.

Gett Images/ Laurence Griffiths

Trenerja se dobro poznata; Carla Ancelotti je vodil AC Milan, ko je v polfinalu po drami njegova ekipa spomladi leta 2005 izločila Cocujev PSV, ki ga je vodil Hiddink. Sezona se za Rossonerre vseeno ni končala srečno, saj je sledil carigrajski potop v drugem polčasu in poraz po enajstmetrovkah proti Liverpoolu. Oba stratega imata sicer na voljo praktično celotni zasedbi, Cocu je samo brez Jürgena Locadie, Ancelottiju pa bo manjkal edinole Franck Ribery. V kader se je proti Frankfurtu končno vrnil tudi nesrečni branilec Holger Badstuber.

Neposredni prenos zanimivega obračuna bo nocoj od 20:30 na našem prvem programu Sportklub 1!