Ob 20:30 v živo na SK 3: Tekma leta za Verbiča

Liga prvakov 22. Nov 201613:34 > 13:41
Getty Images

Pred Kobenhavnom je tekma leta. Danski prvaki bi v primeru nocojšnje zmage proti Portu (ob 20:30 v živo na SK 3) skočili na drugo mesto skupine G Lige prvakov in se resno vmešali v boj za napredovanje v osmino finala. Vodilni Leicester na drugi tekmi gosti odpisani Brugge (ob 20:30 v živo na SK 4).

Kobenhavn bo nocoj oslabljen za najboljša strelca Corneliusa in Santanderja, a vseeno Benjamin Verbič in soigralci ostajajo odločeni, da premagajo Porto in ga prehitijo na drugem mestu. “Z našimi manjšimi in hitrimi igralci moramo poskušati igrati hitreje in bolj okretno ter čim večkrat priti pred kazenski prostor Porta in tam iskati najboljše rešitve. Tudi neodločen rezultat ni slab, sploh 0:0, ker smo v Portu igrali 1:1. Vem, da bodo gostje poskušali zmagati in nas izločiti iz igre za napredovanje, toda čudeži se v nogometu dogajajo in po prikazanem do sedaj imamo pravico verjeti, da bo to naša noč. Iskali bomo zmago, toda tudi remi nas ohranja v igri za napredovanje,” je optimističen trener Kobehavna Stale Solbakken.

Porto bi v primeru zmage potrdil napredovanje v osmino finala, na roko mu gre tudi neodločen rezultat. “Moramo pokazati, da smo ambiciozni in razmišljati samo o zmagi. Velik motiv, da vse skupaj rešimo na tej tekmi, mora biti recept za uspeh,” je prepričan strateg gostov Nuno Espirito Santo.

Na drugi tekmi skupine G bo Leicester z zmago proti Club Bruggeju (ob 20:30 v živo na SK 4) že poskušal potrditi prvo mesto.

Liga prvakov, 5. krog, skupina G:

Ob 20:30 v živo na SK 3:
Kobenhavn (Benjamin Verbič) – Porto