Mariborčani na prvi tekmi slavili z 2:1

Liga prvakov 24. Jul 201920:35 > 20:41
Matic Burazer

V Ljudskem vrtu sta se v okviru 2. kroga kvalifikacij za nastop v skupinskem delu Lige prvakov pomerila Maribor in švedski AIK. Mariborčani so tekmo dobili z 2:1.

Prvih 90 minut boja za 3. krog kvalifikacij za uvrstitev v Ligo prvakov so Mariborčani začeli z enajsterico, ki je izločila Valur. Vijolice so še vedno zaradi poškodb pogrešale Zahovića, Rajčevića, Kolmaniča in Uskokoviča. V kadru za tekmo pa se niso znašli Dervišević, Bajde in Santos. Pri gostih se je na ogrevanju zgodila poškodba. Namesto Lundstroma, ki je bil predviden za nastop od prve minute dalje je namesto njega zaigral Rashidi

Mariborčani so prvi zadetek dosegli v 6. minuti, ko je akcijo z leve strani začel Kotnik, ki je s podajo našel Hotića, ta pa je lepo podal v prostor do Kronavetra, ki je premagal vratarja Linnerja. V 28. minuti so gostje prišli do izenačenja. Po izgubljeni žogi Kotnika je z desne strani igrišča za zadetek AIK-a podal Larsson. Goitom je zadel v oddaljeni levi kot vratarja Pirića.

Za novo vodstvo Maribora je po podaji iz kota s strani Roka Kronavetra v 38. minuti poskrbel Ivković, ki se je otresel svojega čuvaja Sigthorssona ter premagal Linnerja. V prvem polčasu se nato rezultat ni več spremenil.

NK MARIBORPirić, Milec, Ivković, Peričić, Viler, Vrhovec, Cretu, Hotić, Kotnik (79′ Požeg Vancaš), Kronaveter, Tavares (87′ Mešanović). Trener: Darko Milanič.

AIK: Linner, Granli, Karlsson, Mets, Adu, Saletros (79′ Lindkvist), Rashidi, Larsson, Elyounoussi, Sigthorsson (62′ Obasi), Goitom. Trener: Rikard Norling.

Strelci: Kronaveter (6), Ivković (38); Goitom (28)
Rumeni karton: Cretu (13)