Ajax preživel pekel Soluna, Qarabag zmagal v Nikoziji

Liga prvakov 6. Avg 201920:55 > 21:24
Maja Hitij/Bongarts/Getty Images

V derbiju tretjega kroga kvalifikacij za Ligo prvakov sta v Solunu PAOK in Ajax odigrala neodločeno (2:2). Qarabag je slavil v gosteh pri ciprskemu prvaku z 2:1.

Nogometaši in navijači grškega prvaka imajo za čim žalovati. Oba zadetka Ajaxa sta bila namreč plod napak v igri domačega moštva. Prvi zadetek je padel v 10. minuti. Za goste ga je iz prostega strela dosegel Hakim Ziyech. V zgolj sedmih minutah so domači spreobrnili rezultat. Najprej je v 32. minuti zadetek dosegel Chuba Akpom, v 39. minuti pa je najvišje v kazenskem prostoru skočil Leonardo de Matos Cruz. Ajax je do izenačenja prišel dokaj srečno. Napako je storil Varela, ki je žogo zgolj poslal do Huntelaarja kateremu ni bilo težko doseči zadetka.

APOEL je neprijetno presenetil svoje navijače potem, ko so doma izgubili proti državnemu prvaku iz Azerbajdžanu. Qarabag je slavil z 2:1. Prvi zadetek je padel v 54. minuti, ko je bil natančen Mahir Emreli, na 2:0 je 15 minut kasneje povišal Magaye Gueye. Zadetek upanja je v peti minuti dodatka domačim vlil Giorgos Merkis.