Norveški čudežni deček že v zgodovini Lige prvakov

Liga prvakov 18. Sep 20191:54 > 2:05
Andreas Schaad/Bongarts/Getty Images

Erling Braut Håland je ob zmagi Salzburga proti Genku s 6:2 dosegel kar tri zadetke že v prvem polčasu, s tem dosežkom pa se je vpisal v zgodovino Lige prvakov.

Če do zdaj še niste slišali za Erlinga Brauta Hålanda, morate vedeti, da mu doseganje golov ni tuje. Letos je za mlado reprezentanco Norveške na eni tekmi dosegel kar devet golov ob zmagi z 12:0 proti reprezentanci Hondurasa na SP do 20. leta starosti. Erling je tudi na začetku nove sezone v Avstriji nezaustavljiv, svojo odlično formo pa je prenesel tudi v prvo tekmo Lige prvakov v njegovi karieri in takoj pokazal, za kakšnega talenta zares gre.

V zmagi nad Genkom s 6:2 je namreč dosegel hat-trick že v prvem polčasu, kar se ni zgodilo še nikoli v zgodovini tekmovanja, obenem pa je postal prvi najstnik, ki je v eni tekmi zabil tri zadetke, vse od Wayna Rooneyja, ki mu je to uspelo leta 2004.

Erling je v neverjetni formi, v devetih tekmah v tej sezoni je dosegel kar 17 zadetkov.