Direktor L'poola v bolnišnici z navijačem

Liga prvakov 19. Sep 20193:06 > 3:10
Mike Stobe, Getty Images Sport

Žreb skupin Lige prvakov je tudi v tej sezoni združil Liverpool in Napoli, slednji pa je aktualnega evropskega prvaka v torek premagal z 2:0, obračun izven zelenic pa se tudi tokrat žal ni končal brez poškodovancev.

Zgodovina pretepov Liverpoolovih navijačev z italijanskimi nasprotniki je dobro dokumentirana. Pred dvemi leti so navijači Rome na gostovanju brutalno pretepli Seana Coxa, ki še vedno okreva po poškodbah, njegov napadalec pa je v zaporu. Lani sta se Liverpool in Napoli sestala dvakrat in v obeh primerih je prišlo do nasilja.

Tudi v tej sezni se je začelo klavrno. Eden izmed navijačev Liverpoola je bil napaden v baru, na srečo so kasneje v bolnišnici ugotovili, da poškodbe niso hude.

Zgodba, ki pa je dvignila največ prahu pa se vrti okoli poškodovanega navijača angleškega kluba, ki ga je v bolnišnici obiskal in pazil kar direktor kluba Peter Moore. Moore je prijatelje, ki so tudi iskali nekoga, ki bi odšel v bolnišnico preveriti, ali je s poškodovanim vse vredu, obveščal o njegovem stanju in kako ravnajo z njim.

Policijski zapisnik pravi, da je velika skupina navijačev Napolija nekaj ur pred tekmo v kavarni napadla dva navijača Liverpoola, ki sta utrpela nekaj modric in poškodb. Eden izmed njiju je kasneje obiskal tekmo, kjer pa je izgubil zavest zaradi “velike izgube krvi”.

Ko so po Twitterju zaokrožile novice o navijaču, ki je v bolnišnici zaradi poškodb, se je oglasil Peter Moore.