LP: Crvena Zvezda premagala Olympiakos!

Liga prvakov 1. Okt 201923:22 > 23:34
Katarina Kostić

Po težkih porazih od Bayerna v Münchenu in v večnem derbiju proti Partizanu, je Crvena Zvezda prišla do velike zmage v Ligi prvakov proti Olympiakosu, po kateri je njenim nogometašem padel kamen od srca.

V skupini B je po dveh odigranih srečanjih na vrhu Bayern s 100% izkupičkom. Crvena Zvezda ima na 2. mestu 3. točke, Olympiakos in Tottenham imata eno samo točko.

Crvena Zvezda je v obračun z Olympiakosom prišla po porazu z Bayernom, Grki so v prvem krogu remizirali s Tottenhamom. Na Marakani so bolje začeli gostje. V 37. minuti jih je po podaji Masourasa v vodstvo z 1:0 popeljal Semedo. To je bil edini zadetek v prvem delu igre, s katerim so gostje na odmor odšli z golom prednosti.

V drugem polčasu se je ključni trenutek zgodil v 58. minuti, ko je moral Benzia zaradi drugega rumenega kartona predčasno pod prho, Olympiakos se je v zadnje pol ure moral znajti z igralcem manj. V 62. minuti je Vulić izid najprej izenačil na 1:1, v končnici obračuna pa je srbski predstavnik v Ligi prvakov prišel do zmage. Najprej je v 87. minuti za vodstvo z 2:1 zadel Milunović, končni rezultat srečanja CZV – Olympiakos 3:1 pa je v 90. minuti po podaji Marina postavil Boakye.