LP: Batshuayi zrušil Ajax, preobrat Leipziga

Liga prvakov 23. Okt 201920:57 > 20:58
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Nogometaši Chelseaja so v tretjem krogu Lige prvakov v gosteh z 1:0 premagali Ajax.

Junak zmage Modrih iz Londona je bil v Amsterdamu Michy Batshuayi, ki je edini zadetek na tekmi dosegel v 86. minuti po podaji Cristiana Pulišića.

Čeprav je Ajax bolj nadzoroval dogajanje na svoji zelenici je londonski klub znal izkoristiti priložnost in prišel do zmage. Pulišić je iz leve stran žogo poslal pred vrata, Marcos Alonso jo je zaustavil, Belgijec pa poslal v mrežo.

Nizozemskemu prvaku je sicer mrežo uspelo zatresti v 36. minuti, ko je zadetek dosegel Quincy Promes toda po ogledu VAR-a je sodnik gol zaradi prepovedanega položaja razveljavil.

Naslednje lepa priložnost za domače je prišla po uri igre. Imel jo je Dušan Tadić toda njegov strel je končal mimo leve vratnice Kepe Arrizabalage. Chelsea do zadetka pravzaprav ni imel pravih priložnosti potem pa je Pulišić poslal žogo pred vrata kjer je bil na koncu najbolj spreten Batshuayi.

Nogometaši, ki jih vodi Frank Lampard so na prvem mestu skupine H s šestimi točkami. Enako število točk ima tudi Ajax.

Maja Hitij/Getty Images

Na drugi tekmi v istem terminu je Leipzig po preobratu premagal Zenis z 2:1. Goste je v 25. minuti v vodstvo popeljal Yaroslav Rakitskiy. Odgovor “Rdečih Bikov” smo čakali vse do drugega polčasa.

V 49. minuti je izenačil Konrad Laimer, ki se je z vratarjem znašel ena na ena. Preobrat Leipziga pa so navijači videli zgolj deset minut kasneje, ko je Marcel Sabitzer streljal z roba kazenskega prostora in žogo poslal naravnost v levi zgornji kot gostujočega vratarja. Do konca tekme sta imeli moštvi po eno lepo priložnost vendar se izid ni več spremenil.

Kevin Kampl je odigral vseh 90. minut.

Za Leipzig je to druga zmaga v letošnji sezoni in ima šest točk, dve več kot Zenit.