Spektakel v Londonu, preobrata BVB in Valencie

Liga prvakov 5. Nov 201922:46 > 22:50
Catherine Ivill, Getty Images Sport

Torek je prinesel spektakularen večer v ligi prvakov. Na zadnjih šestih tekmah so gledalci videli kar 27 zadetkov, od tega jih je osem padlo na Stamford Bridgeu!

V norem večeru prednjači predstava Chelseaja in Ajaxa na Stamford Bridgeu – gledalci so uživali v številnih golih, enajstmetrovkah, rdečih kartonih, nepopustljivem boju in preobratu ter na koncu remiju.

Ajax je v režiji Qinciya Promesa ter Hakima Ziyecha na polčas odšel z vodstvom 3:1. Izpostaviti velja zlasti potezo iz 35. minute, ko je slednji izvedel prosti strel, pomeril v vratnico, od te pa se je žoga odbila v obraz Kepe Arrizabalage in končala v mreži.

Ajax se v drugem polčasu ni zaustavljal ter v 55. minuti povedel s 4:1, med strelce se je vpisal Donny van de Beek. Spet je imel prste vmes Ziyech, ki je vpisal že šesto asistenco v štirih tekmah.

Marsikdo je verjetno takrat vstal in zapustil tribuno, a se je izkazalo, da je naredil ogromno napako, saj so do konca padli še štirje goli, vsi v mrežo Ajaxa, od tega trije regularni.

Najprej je v 62. minuti zadel Cesar Azpilicueta, prelomna točka srečanja je prišla sedem minut kasneje. Cheslea je peljal akcijo blizu kazenskega prostora, Daley Blind je naredil prekršek kakšnih 30 metrov od gola, a je sodnik pustil prednost in nekaj sekund kasneje dosodil enajstmetrovko, saj je nekdo v kazenskem prostoru igral z roko.

Kar smo videli, se na nogometnih tekmah zares redko dogaja. Gianluca Rocchi je drugi rumeni karto pokazal tako Blindu, kot potem za igranje z roko tudi Joelu Veltmanu, za nameček pa je imel Chelsea še enajstmetrovko.

Modri so priložnost za znižanje izkoristili preko Jorginha, Reece James pa je le par minut zatem izenačil. Stamford Bridge je ponorel, v totalno ekstazo pa jih je nato v 74. minuti z golom spravil Azpilicueta, pa je Rocchi s pomočjo VAR-a gol razveljavil, ker je nekdo igral z roko.

Ajax je do konca vse nalete zadržal in imel celo priložnost za zmago, a je ostalo 4:4.

Preobrat je uspel Borusii iz Dortmunda, ki je s 3:2 doma premagala Inter. Velja omeniti, da je Lautaro Martinez prvi igralec po Samuelu Eto’oju (2010), ki je gol dosegel na treh zaporednih tekmah lige prvakov. Borussia po štirih krogih za vodilno Barco zaostaja za točko, Inter je tretji s 4 točkami.

Aktualni prvaki iz Liverpoola so na Anfieldu izvlekli zmago proti Genku ter s tretjo zaporedno zmago prevzeli prvo mesto v skupini E pred Napolijem, ki ima pred gostovanjem v Liverpoolu točko manj. Sinjemodri so doma “kiksnili” proti Salzburgu in osvojili le točko.

Lyon je doma Benfico ugnal s 3:1 in se utrdil na drugem mestu skupine G, Benfica s tremi porazi ostaja pri treh točkah. V tej ksupini sta še Zenit in Leipzig, ki sta danes igrala v Rusiji, slavili so Nemci.

Valencia je pred svojimi navijači s 3:1 po zaostanku ugnala Lille in tako vpisala drugo zmago v tekoči sezoni lige prvakov. V skupini H imajo sedaj Ajax, Chelsea in Valencija vsi po 7 točk, Lille je zadnji z eno.